Թրամփը պահանջել է ոչնչացնել Բեն Լադենի որդուն․ #NBC
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պահանջել է, որպեսզի հետախուզական գործակալությունները ոչնչացնեն «Ալ-Քաիդա» ահաբեկչական խմբավորման երբեմնի առաջնորդ Բեն Լադենի որդուն՝ Համզա Բեն Լադենին, չնայած ահաբեկչական ավելի կարևոր սպառնալիքների առկայությանը, հայտնում է NBC հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով աղբյուրներին:
ԱՄՆ վարչակազմի նախկին պաշտոնյան հայտարարել է, որ ԿՀՎ-ի նախագահության առաջին երկու տարիներին Թրամփին ներկայացվել է ամենավտանգավոր ահաբեկիչների ցանկը, սակայն Թրամփը պահանջել է, որպեսզի ոչնչացվի Համզա Բեն Լադենը:
Ըստ աղբյուրի՝ Թրամփը պահանջել է ոչնչացնել Բեն Լադենի որդուն, քանի որ դա միակ անունն էր, որ նա գիտեր:
Հիշեցնենք՝ 2019-ի օգոստոսին ամերիկյան լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր տարածվել, որ Համզա Բեն Լադենը մահացել է:

Трамп требовал уничтожить сына бен Ладена, несмотря на важные угрозы․ #NBC
Президент США Дональд Трамп требовал от американских спецслужб устранить сына основателя Аль-Каиды Хамзу бен Ладена, несмотря на наличие более важных террористических угроз. Об этом 16 февраля сообщил телеканал NBC со ссылкой на источники.
Так, бывший сотрудник американской администрации рассказал, что в первые два года президентства ЦРУ представляло Трампу список наиболее опасных террористов, однако американский лидер требовал уничтожить именно Хамзу бен Ладена.
По информации собеседников телеканала, в выборе целей американский лидер исходил из того, "знает ли он террористов по имени".