Չինաստանի իշխանությունները գրանցել են նոր կորոնավիրուսից մահացությունների ռեկորդային աճ
Անցած օրվա ընթացքում Չինաստանի Հուբեյ նահանգում, որը հանդիսանում է նոր կորոնավիրուսային համաճարակի կիզակետը, մահացել է 242 մարդ: Այս մասին հայտնել է Չինաստանի Հիգիենայի և առողջապահության հարցերով պետական կոմիտեն:
Ընդհանուր առմամբ, նահանգում գրանցվել է 1․310 մահ, այդ թվում Ուհանում՝ 1.036 դեպք: Այսպիսով, վերջին 24 ժամվա ընթացքում մահացիությունը Հուբեյ նահանգում աճել է գրեթե մեկ քառորդով: Ավելի վաղ՝ փետրվարի 12-ին, իշխանությունները հայտնել էին հիվանդության հետևանքով 1.068 զոհերի մասին:
Սա վիրուսից մահացությունների թվի ռեկորդային աճ է։ Մինչ օրս գրանցվել էր մահացությունների թվի ամենամեծ աճը փետրվարի 10-ին (103 զոհ), գրում է Reuters-ը:
Չինաստանում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսով վարակվելու ընդհանուր 48.206 դեպք, 33.693 մարդ բուժում է ստանում, ծանր վիճակում է 5.647 քաղաքացի, ևս 3.441 հիվանդ արդեն դուրս է գրվել հիվանդանոցից. նրանց թիվը մեկ օրում կազմել է 802 մարդ:

Власти Китая зафиксировали рекордный рост смертей от нового коронавируса
За последние сутки в китайской провинции Хубэй, являющейся очагом эпидемии нового коронавируса, от осложнений умерло 242 человека. Об этом сообщает комитет по вопросам гигиены и здравоохранения региона.
«В общей сложности в провинции насчитывается 1310 смертельных случаев, включая 1036 случаев в Ухане». Таким образом за сутки смертность от вируса в Хубэе повысилась почти на четверть. Ранее 12 февраля власти провинции сообщали о 1068 жертвах заболевания.
Это рекордное увеличение числа погибших от вируса: до сих пор наибольшее увеличение числа смертей за сутки было зафиксировано 10 февраля (103 новых смерти), пишет Reuters.
В общей сложности врачи зарегистрировали на утро 13 февраля 48 206 случаев заражения новым коронавирусом.
При этом 3441 пациент был выписан из больниц. За сутки их число увеличилось на 802 человека. На лечении до сих пор находятся 33 693 пациента, состояние 5647 из них оценивается как критическое.