Չինաստանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվը հասել է 1113-ի․ վարակակիր է 44.653 մարդ
Չինաստանում COVID-19 կորոնավիրուսի հարուցած թոքաբորբից մահացածների թիվը հասել է 1113-ի, հայտնել է Չինաստանի Հիգիենայի և առողջապահության հարցերով պետական կոմիտեն: Չինաստանում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսով վարակվելու ընդհանուր 44.653 դեպք, 37.726 մարդ բուժում է ստանում, ծանր վիճակում է 8.204 քաղաքացի, ևս 4.740 հիվանդ արդեն դուրս է գրվել հիվանդանոցից, 185․000 մարդ, ովքեր սերտ կապի մեջ են եղել հիվանդների հետ, գտնվում են հսկողության տակ:
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության տվյալներով՝ ավելի քան 44,653 մարդ վարակակիր է համարվում: Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ղեկավար Թեդրոս Ադհանոմ Գեբրիեսոսը փետրվարի 11-ին հայտարարել է, որ COVID-19-ի (Corona Virus Disease, «կորոնավիրուսով առաջացած հիվանդություն») առաջին պատվաստանյութերը կարող են պատրաստ լինել 1․5 տարի հետո: Նա հավելել է, որ այսօր կան բազմաթիվ միջոցներ՝ կանխելու կորոնավիրուսը:

Число погибших из-за коронавируса превысило 1113 человек
Количество жертв коронавируса COVID-19 достигло 1113 человек, сообщает госкомитет по вопросам здравоохранения Китая.
Общее число зараженных власти страны оценивают в 44 653 человека, из них 4740 вылечились и выписаны из больницы. Кроме того, 8204 человека находятся в тяжелом состоянии, еще 185 тыс., которые близко контактировали с заболевшими, находятся под наблюдением.
По данным Всемирной организации здравоохранения, коронавирусом заражены свыше 40,5 тыс. человек. Глава ВОЗ Тедрос Гебрейесус 11 февраля заявил, что первые вакцины от COVID-19 (Corona Virus Disease, «болезнь, вызываемая коронавирусом») могут быть готовы через полтора года. При этом он отметил, что сегодня существует много доступных мер, которые могут предотвратить заражение.