«Ոչ թե պետք է լինի 9 բալ, այլ՝ 100». Գ. Ծառուկյան
![]() «Պետք է կարողանան պայմաններ ստեղծեն՝ կայանելու տեղ, լայն ճանապարհներ, կանգառներ... օրենք ընդունողը պետք է փորձի՝ տաքսով կարո՞ղ է 5000 փող վաստակել, տանել տուն, չի՛ կարող: Երթուղայինի վարորդների համար պետք է բալային ուրիշ համակարգ լինի, ով անձնականի համար ա քշում՝ ուրիշ ու ոչ թե պետք է 9 բալ լինի, այլ՝ 100»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով հունվարի 1-ից ներդրված ճանապարհային երթևեկության բալային համակարգին: Խոսելով ավտոներկրողների բողոքի ակցիաների մասին՝ Ծառուկյանն ասաց. «15 հազար ավտոներկրողներ, տեսել են, որ կարող են գումար վաստակել, քայլի են դիմել՝ տունն են գրավ դրել, միջոցներ հայթայթել: ԵԱՏՄ-ի անդամներ ենք, համապատասսխան մարդիկ պետք է գնան Ղազախստան, Ռուսաստան պայմանավորվեն, որ ժողովուրդը կորուստ չկրի: Պատասխանատու մարդիկ վաղուց արդեն պետք է այդ երկրներում լինեին»: |