Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Լևոն Տեր-Պետրոսյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունվարի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին:
«Մեծարգո՛ Լևոն Հակոբի,
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան 75-ամյակի կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության առաջին նախագահի բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում Դուք մեծ ավանդ եք ունեցել Հայաստանի և Արցախի կայացման, զարգացման ու զորացման գործում:
Դուք անձնվիրաբար ծառայել եք հայրենիքին, եղել եք հարազատ ժողովրդի կողքին, պայքարել եք նրա նվիրական իղձերի իրականացման, ազատության ու անկախության համար, Ձեր անգնահատելի մասնակցությունն եք բերել Արցախյան ազգային-ազատագրական շարժմանը եւ ազատամարտի կազմակերպմանը:
Այս հիշարժան օրը մաղթում եմ քաջառողջություն, երջանկություն ու ամենայն բարիք Ձեզ և Ձեր բոլոր հարազատներին ու մերձավորներին»:

Бако Саакян направил поздравительное послание Левону Тер-Петросяну
9 января Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание первому Президенту Республики Армения Левону Тер-Петросяну.
"Многоуважаемый Левон Акопович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 75-летним юбилеем со дня рождения.
Вы внесли большой вклад в дело становления, развития и усиления Армении и Арцаха на высоком и ответственном посту первого Президента Республики Армения.
Вы самоотверженно служили родине, были рядом с родным народом, боролись за осуществление его заветных чаяний, свободу и независимость, приняли неоценимое участие в арцахском национально-освободительном движении и организации освободительной борьбы.
В этот знаменательный день желаю крепкого здоровья, счастья и всех благ Вам и всем Вашим родным и близким".