Խոշոր վթար՝ Աշտարակ-Գյումրի ավտոճանապարhին. կան զոհեր, նրանցից մեկը ԱԺ պատգամավորի հայրն էր
Հունվարի 2-ին, ժամը 23:46-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արագածոտնի մարզի Աշտարակ քաղաքի «Արծվի թևեր» հանգստյան գոտի տանող ավտոճանապարhին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կա տուժած:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Աշտարակ-Գյումրի ավտոճանապարhի 2-րդ կմ-ին «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Ավետիս Ն.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և բախվել ճանապարհամերձ քարերին, ինչի հետևանքով վարորդը տեղում մահացել է։
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը ուղևոր Լյովա Մ.-ին դուրս են բերել ավտոմեքենայից և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։ Տուժածը հոսպիտալացվել է Աշտարակի ԲԿ, այնուհետև՝ «Աստղիկ» ԲԿ, որտեղ և մահացել:
Փրկարարներն ավտոմեքենայից դուրս են բերել վարորդի դին, մոտեցրել դի տեղափոխող ավտոմեքենային, այնուհետև՝ հոսանքազրկել ավտոմեքենան և փակել գազի բալոնի փականը:
Ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացած Լյովա Մ․-ն «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ, «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Մովսիսյանի հայրն էր:

Крупное ДТП на трассе Аштарак-Гюмри: есть погибший
Вчера в Арагацотнской области произошло крупное ДТП. Как сообщили в пресс-службе МЧС , 2 января в 23:46 в службу «911» поступил звонок о том, на автодороге, ведущей к зоне отдыха «Арцви тевер» города Аштарак Арагацотнской области, произошло ДТП, есть пострадавший.
На место происшествия отправился один боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МЧС Армении. Выяснилось, что на втором километре автодороги Аштарак-Гюмри автомобиль марки Mercedes (водитель – Аветис Н.) выехал с проезжей части дороги и врезался в придорожные камни, вследствие чего водитель на месте скончался. Пострадавшего пассажира Леву М. доставили в медцентр Аштарака, после чего в больницу «Астхик», где он скончался.
Как сообщает Shamshyan.com, Лева М. был отцом члена партии «Гражданский договор», депутата от блока «Мой шаг» Сергея Мовсисяна.