«Հանգիստ նստե՜ք Ձեր տեղը». Անդրանիկ Քոչարյանը պատասխանել է Ռուբեն Հայրապետյանին
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ռուբե՜ն Հայրապետյան,
նախկին ընկերներն այլևս ընդհանուր ընկերներ չեն կարող ունենալ: Դուք ձեր շրջապատն ու ընկերներին ընտրել եք դեռևս 2008-ի մարտի 1-ից հետո և շարունակաբար հանդես եք եկել այդ շրջապատի շահերի սպասարկուի դերակատարմամբ: Այս դեպքը ևս բացառություն չէ. հերթական անգամ «սիրելի ընկերներին» հաճոյանալով՝ փորձում եք Ձեզ անվերապահորեն ծառայություններ մատուցող լրատվականներով տարածել դատարկ կեղծիքներ:
Հավանաբար ձեր զառանցանքների պատճառն այն է, որ ոստիկանությունը Ձեր բնակարան չափից դուրս «շնորհքով է ներխուժել»՝ չնայած դուք վաղուց ի վեր այդ մեծահոգությանը արժանի չեք, հակառակ դեպքում հիմա որևէ հնարավորություն չէիք ունենա դատարկաբանելու:
Դուք մշտապես ձեր անձնական շահի թելադրանքով ջանք չեք խնայել «ընկերություն» առաջարկելու տվյալ պահի իշխանություններին:
Ասեմ ավելին՝ նախաքննության ընթացքում դեռ առիթ կունենաք ասելու, թե ով է այդ «ընդհանուր ընկերը», որ ձեզ նման բան է «փոխանցել», դա էլ այն դեպքում, երբ չխախտելով գործի ընթացակարգը՝ Ձեզ ինչ-որ բանում նախազգուշացնել կարող է միայն գործի վարույթը իրականացնող մարմինը:
Այնպես որ, հանգիստ նստե՜ք Ձեր տեղը և հնարավորության դեպքում վերընթերցեք ժամանակին Ձեր և Սերժ Սարգսյանի փոխհարաբերությունների վերաբերյալ գրված հոդվածները, իսկ ես Ձեզ վստահեցնում եմ՝ հետագայում դուք անսահմանափակ ժամանակ կունենաք արժեքավոր ընթերցանությամբ զբաղվելու:

Андраник Кочарян Рубену Айрапетяну։ Спокойно сидите на своем месте
Председатель постоянной парламентской комиссии по обороне и безопасности Андраник Кочарян на своей странице в Facebook пишет։ «Рубен Айрапетян, бывшие друзья больше не могут иметь общих друзей. Вы выбрали окружение и друзей еще после 1 марта 2008 года и исправно выступали в роли обслуживающего их интересов. Этот случай не является исключением․ В очередной раз пытаясь угодить своим «дорогим друзьям», вы пытаетесь распространять ложь через СМИ, которые оказывают вам безоговорочные услуги․
Причина ваших бредней скорее всего в том, что правоохранители слишком «культурно проникли» в ваш дом, хотя вы давно уже этого не заслуживаете, иначе у вас не было бы возможности нести эту чушь».
Кочарян отметил, что в ходе предварительного следствия у правоохранителей будет возможность установить о каком посреднике, через которого Кочарян якобы выходил на Айрапетяна, шла речь,
«Так что, спокойно сидите на своем месте и при возможности перечитайте статьи о ваших взаимоотношениях с Сержем Саргсяном. А я вас заверяю,что в будущем у вас будет много времени для чтения ценной литературы», — подчеркнул Кочарян․