Բախումներ՝ Վրաստանում. ձերբակալվել է 12 ցուցարար
Թբիլիսիում խորհրդարանի առաջ տեղի ունեցած ցույցի ժամանակ ձերբակալվել է 12 մարդ: Ոստիկանությունը պահանջել է, որպեսզի ցուցարարները բացեն փակված փողոցի երթևեկելի հատվածը, ինչը հանգեցրել է բախումների:
Բողոքի ակցիայի մասնակիցները նշում են, որ մտադիր են խոչընդոտել Գերագույն դատարանի թեկնածուների խորհրդարանական քվեարկությունը:
Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարության տեղեկատվությամբ, ոստիկանությունը 12 անձի բերման է ենթարկել վարչական իրավախախտումների համար: Այս անձինք ձերբակալվել են 173-րդ հոդվածով (իրավապահներին անհնազանդություն ցուցաբերելու) և 166-ով (մանր խուլիգանություն) նախատեսված խախտումների համար։

В Грузии на акции протеста задержаны 12 человек
Полиция, в частности, потребовала, чтобы демонстранты освободили проезжую часть дороги и не блокировали въезды в парламент, что привело к столкновению.
Протестующие утверждают, что намерены препятствовать будущему голосованию парламента за кандидатов в Верховный суд.
«Во время митинга у здания парламента полиция задержала 12 человек за административные правонарушения. Эти лица задержаны за нарушения, предусмотренные статьями 173 (неповиновение правоохранителям) и 166 (мелкое хулиганство)»,— заявили в МВД.