Բաղդադի օդանավակայանը ռմբակոծվել է
Իրաքում «Կատյուշա» հրթիռներով ռմբակոծվել է Բաղդադի միջազգային օդանավակայանի տարածքը։ Այս մասին հայտնում է Իրաքի ներքին գործերի նախարարությունը, գրում է Xinhua գործակալությունը:
«Հարձակումը տեղի է ունեցել գիշերը՝ քաղաքի հարավ-արևմուտքում, որտեղ տեղակայված է ամերիկյան ռազմակայանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Հռթիռակոծությունից ոչ ոք չի տուժել, իսկ օդանավակայանի աշխանքները չեն խափանվել։ Xinhua գործակալությունը հիշեցնում է, որ երկու օր առաջ «Կատյուշա» տիպի 4 հրթիռներով ռմբակոծվել էր օդանավակայանի մերձակայքում գտնվող ռազմակայանը, որի ժամանակ վիրավորել էր վեց զինվորական:
Ընդհանուր առմամբ, Իրաքում տեղակայված է ամերիկյան ԶՈւ 5000 զինվորական, որոնք տեղական ուժերին աջակցում են հակահարված տալ ԴԱԻՇ գրոհայիններին:

В Багдаде обстреляли аэропорт из реактивных установок
В Ираке ракета системы реактивного залпового огня Катюша поразила периметр международного аэропорта Багдада. Об этом сообщает министерство внутренних дел Ирака, передает Xinhua в четверг, 12 декабря.
"Нападение произошло ночью вблизи военной базы, на которой базируются войска США, на юго-западе города", - говорится в сообщении.
Обстрел обошелся без жертв и не спровоцировал перебои в работе аэропорта. Xinhua напоминает, что два дня назад четыре ракеты с Катюши тоже нанесли удар по военной базе вблизи аэропорта, ранив шестерых военнослужащих.
Всего в Ираке находится более 5 тысяч американских военнослужащих, которые помогают местным силам противостоять ИГИЛ.