Սիրիական և ռուսական օդուժի հարվածներից 15 խաղաղ բնակիչ է զոհվել
Սիրիայի հյուսիսարևմտյան մասում գտնվող Իդլիբ նահանգում առնվազն 15 խաղաղ բնակիչ է զոհվել սիրիական և ռուսական օդուժի հարվածից: Այդ մասին հայտնել է «Ազատություն» ռադիոկայանը՝ հղում անելով Մարդու իրավունքների սիրիական դիտարանին։
Հայտնի է, որ 13 մարդ զոհվել է Թուրքիային սահմանակից Մաարեթ-է-Նուման քաղաքում շուկայի գնդակոծումից: Եվս 18 մարդ վիրավորվել է, նրանց մեծ մասի վիճակը ծանր է:
Մեկական մարդ էլ մահացել է Սարաքեբի շրջանում՝ Իդլիբի հարավարևելյան մասում և Մաարեթ-ան-Նուման գավառական քաղաքի մերձակայքում գտնվող Աս-Սարման գյուղում:
Կազմակերպության նախագահ Ռամի Աբդել-Ռահմանը հավելել է, որ ռուսական ինքնաթիռները գնդակոծել են նաև Իդլիբից հարավ գտնվող Քֆար Սիջնա գյուղը:

Авиаудары по Сирии: правозащитники сообщают о 15 погибших
В провинции Идлиб на северо-западе Сирии погибли по меньшей мере 15 гражданских лиц из-за авиаударов сирийской и российской авиации. Об этом со ссылкой на Сирийскую обсерваторию прав человека сообщает Радио Свобода во вторник, 3 декабря.
По данным организации, 13 человек погибли во время обстрела рынка в городе Маарет-ан-Нуман, который граничит с Турцией и преимущественно удерживается оппозиционными силами. Еще 18 человек получили ранения, большинство из них - в тяжелом состоянии.
Один человек, по данным Обсерватории, погиб в Саракеби в юго-восточной части Идлиба, еще один - в поселке Ас-Сарман вблизи Маарет-ан-Нумана.
Председатель организации Рами Абдель-Рахман добавил, что российские самолеты также нанесли удары по поселку Кфар-Сиджна к югу от города Идлиб.