ՀԴԲ-ի աշխատակիցը կեղծել է «ռուսական գործի» փաստաթղթերը․ CNN
Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) նախկին փաստաբաններից մեկը մեղադրվում է 2016 թվականի նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի խորհրդականին լրտեսելու հետ կապված փաստաթղթի կեղծման մեջ, հայտնում է CNN-ը՝ վկայակոչելով մի քանի աղբյուրների:
Ինչպես հայտնի է դարձել, այդ մասին տեղեկությունը կներառվի Միացյալ Նահանգների արդարադատության նախարարության գլխավոր տեսուչ Մայքլ Հորովիցի զեկույցում՝ նախորդ քարոզարշավի ընթացքում Թրամփի շտաբի նկատմամբ Արտաքին հետախուզության վերահսկողության մասին ակտի (FISA) խախտման մեղադրանքների վերաբերյալ:
Նշվում է, որ նա այդ կեղծված ապացույցներն ուղարկել է դաշնային դատախազ Ջոն Դարեմին, ով ուսումնասիրում է 2016 թվականի նախագահական ընտրություններին Ռուսաստանի ենթադրյալ միջամտության հետաքննության օրինականությունը:

CNN: сотрудник ФБР подделал документ из «российского дела»
Одного из экс-юристов ФБР обвиняют во внесении изменений в документ, связанный со слежкой за советником президента США Дональда Трампа в ходе его предвыборной кампании 2016 года. Об этом сообщает CNN, ссылаясь на несколько источников.
Как стало известно, информацию об этом включат в доклад генерального инспектора министерства юстиции США Майкла Хоровица по обвинениям в нарушениях Акта о негласном наблюдении в целях внешней разведки (FISA) за штабом Трампа во время той кампании.
Отмечается, что он уже направил улики по, возможно, измененному документу федеральному прокурору Джону Дарему, который изучает законность расследования дела о якобы российском вмешательстве в президентские выборы 2016 года.