«Երբ Սերժ Սարգսյանը Վազգեն Մանուկյանին «իդիոտ» անվանեց, նա շարունակեց համագործակցել». Արման Բաբաջանյան
Հինգշաբթի, 14 նոյեմբերի, 2019 թ., 16:45
«Վազգեն Մանուկյանի գործունեության առնվազն վերջին 20 տարիները եղել են պայմանավորվածությունների, Ռ. Քոչարյանի, Ս. Սարգսյանի հետ համաձայնությունների տիրույթում, նույնիսկ այն ժամանակ, երբ իդիոտ էր անվանում նրան: Վ. Մանուկյանը չխորշեց գնալ ու նրա հետ գործունեություն ծավալել, ընդունել առաջարկը Հանրային խորհրդի նախագահի պաշտոնը զբաղեցնելու մասով»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը՝ անդրադառնալով Հանրային խորհրդի նախկին նախագահ Վազգեն Մանուկյանի հայտարարությանը, թե ինքը քայլերը համաձայնեցնում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
Հիշեցնենք՝ 2007թ. փետրվարին Սերժ Սարգսյանն իր հարցազրույցում անդրադառնալով Վազգեն Մանուկյանի՝ իշխանություններին «իդիոտ» որակավորմանը՝ ասել էր. «Իդիոտը ինքն է, որ չի կարողանում այս կյանքում իր տեղը գտնել եւ ամեն անգամ ավանտյուրաներով փորձում է հասնել նրան, որ իր մասին չմոռանան»:

Арман Бабаджанян: Даже тогда, когда Серж Саргсян назвал Вазгена Манукяна идиотом, он продолжил сотрудничать с ним
Четверг, 14 Ноября, 2019 года, 16:45
«По крайней мере последние 20 лет деятельности Вазгена Манукяна протекали бчна уровне договоренностей с Робертом Кочаряном, Сержем Саргсяном. Даже тогда, когда его назвали идиотом, Вазген Манукян, не колеблясь, принял предложение занять должность председателя Общественного совета», - заявил сегодня на пресс-конференции независимый депутат Арман Бабаджанян, комментириуя заявление бывшего председателя Общественного совета Вазгена Манукяна о том, что он координирует свои шаги с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Напомним, что в феврале 2007 года во время одного из интервью Серж Саргсян коснулся высказываний Вазгена Манукяна о том, что «если человек, который находится во власти, заявляет, что предстоящие выборы должны быть более честными, «он либо идиот, либо подонок», сказал: «Он сам идиот, если не может найти свое место в жизни. Каждый раз он пытается с помощью авантюр добиться, чтобы о нем не забывали».