«Այն, ինչ հիմա տեղի է ունենում, ամերիկյան քաղաքականության ամենամեծ խարդախությունն է». Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը տեսաուղերձով դիմել է ամերիկացիներին՝ Կոնգրեսում անցկացվող իմպիչմենթի գործընթացի լսումների կապակցությամբ, հայտնում է Սպիտակ տան Twitter-յան էջը:
«Այն, ինչ հիմա տեղի է ունենում, ամերիկյան քաղաքականության պատմության մեջ ամենամեծ խարդախությունն է: Դեմոկրատները ցանկանում են ձեզնից խլել ձեր զենքերը, ձեր առողջապահության ապահովագրությունը, ընտրություններում ձեր ձայները, ձեր ազատությունը, ձեր կողմից սատարող դատավորների ձայները, նրանք ուզում են խլել ամեն ինչ»,- հայտարարել է Թրամփը:
Ըստ նրա, այժմ վտանգվում է մի ամբողջ երկիր:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, թե «չափազանց զբաղված է», որպեսզի հետևի ԱՄՆ Կոնգրեսում դատական լսումների հանրային փուլին:

Трамп обратился к американцам на фоне слушаний по импичменту
Президент США Дональд Трамп обратился к американцам из-за публичных слушаний в Конгрессе США по расследованию в рамках импичмента, ролик появился в Twitter Белого дома.
"То, что сейчас происходит, это самое мошенничество в истории американской политики. Демократы хотят забрать ваше оружие, ваше медицинское страхование, нивелировать ваши голоса на выборах, забрать вашу свободу, судей, которых вы поддерживаете, - они хотят забрать все", - заявил Трамп, вероятно имея в виду противостояние с демократами по важным для своих избирателей вопросов.
По его словам, сейчас на кону целая страна.
Напомним, Дональд Трамп заявил, что "слишком занят", чтобы следить за первыми публичными слушаниями в Конгрессе США по его импичменту.