Իսրայելը և «Իսլամական ջիհադը» հայտարարել են զինադադարի մասին
Իսրայելի զինվորականներն ու պաղեստինյան «Իսլամական ջիհադ» խմբավորման ներկայացուցիչները համաձայնության են եկել հրադադարի շուրջ, համաձայն որի՝ կողմերը դադարեցնում են կրակը նոյեմբերի 14-ին, տեղական ժամանակով ժամը 05:30-ից, հայտնում է իսրայելական 9 телеканал-ը: Հրադադարի համաձայնագիրը նախատեսում է Իսրայելի կողմից Գազայի հատվածի ռմբակոծման դադարեցում, առևտրային ռեժիմի կարգավորում: Իր հերթին, «Իսլամական ջիհադ» խմբավորումը պարտավորվում է դադարեցնել կրակն Իսրայելի ուղղությամբ:
Իսրայելական ԶԼՄ-ները վկայակոչելով «Իսլամական ջիհադ»-ի զրուցակցին, հայտարարել են, որ հրադադարի շուրջ բանակցությունները սկսելու որոշումը կայացվել է վեց մարդու մահից հետո՝ հինգշաբթի երեկոյան: Ընդհանուր առմամբ, Գազայի հատվածում հակամարտության սրման հետևանքով սպանվել է 32 խաղաղ բնակիչ:

Израиль и "Исламский джихад" договорились о перемирии
Израильские военные и представители палестинской группировки "Исламский джихад" согласовали условия перемирия, согласно которому стороны прекращают огонь, начиная с 05:30 часов утра четверга, 14 ноября. Об этом сообщает израильский 9 телеканал.
Утверждается, что соглашение оговаривает прекращение Израилем точечных ликвидаций в секторе Газа, отказ от ведения огня во время так называемых "маршей возвращения", послабления в пограничном и торговом режимах с сектором Газа. В свою очередь "Исламский джихад" обязуется не обстреливать Израиль с территории сектора Газа.
Израильские СМИ приводят слова собеседника из "Исламского джихада", заявившего, что решение о начале переговоров по прекращению огня было принято после гибели шести человек в результате удара в ночь на четверг по одному из городов сектора Газа. Всего в ходе обострившегося конфликта погибли 32 жителя сектора Газа.