Վենետիկում հեղեղումների զոհ է դարձել 2 մարդ
Վենետիկում հեղեղումներից երկու մարդ է մահացել. հայտնում է ТАСС գործակալությունը՝ հղում անելով Sky TG24-ն: Մահացածներից մեկը հոսանքահարվել է, երբ փորձել է նկուղում գործի դնել էլեկտրական պոմպերից մեկը:
Նոյեմբերի 12-ի ուշ երեկոյան Վենետիկում ջուրը բարձրացել է 187 սանտիմետրով, որը հանգեցրել է քաղաքի 80 տոկոսի հեղեղմանը: Սա 1966 թվականից ի վեր խոշորագույն
հեղեղներից է: Դրա հետևանքով խափանվել են հեռախոսային հաղորդակցությունն ու էլեկտրամատակարարումը, հայտնում է ANSA գործակալությունը: Հեղեղվել է նաև Սբ. Մարկոսի տաճարը: Տաճարում ջրի մակարդակը բարձրացել է 1 մետրով:

СМИ: два человека погибли из-за наводнения в Венеции
Два человека стали жертвами наводнения в Венеции, вызванного проливными дождями. Как сообщил в среду телеканал Sky TG24, одного из погибших могло ударить током, когда тот пытался запустить в затопленном доме электрические насосы.
В ночь на среду уровень воды в Венеции поднялся до отметки в 183 см, что привело к затоплению более 80% города. Из-за наводнения утонули несколько речных трамваев. Потоп спровоцировал перебои с телефонной связью и электричеством. Как сообщило агентство АNSA, также оказалась затоплена крипта собора Святого Марка. В момент максимального подъема уровня воды минувшей ночью базилику затопило более чем на 1 м.