Բաքվում ընդդիմադիրների ցույցի ժամանակ զանգվածային ձերբակալություններ են տեղի ունեցել
Բաքվի գործադիր իշխանության շենքի մոտակայքում բողոքի ակցիայի ժամանակ ձերբակալվել են ընդդիմադիր «Մուսավաթ» կուսակցության փոխնախագահներ Սահավաթ Սոլթանլին, Ֆարաջ Քերիմլին և մի խումբ ակտիվիստներ, հայտնում է turan.az-ը:
Ավելի ուշ, ձերբակալվել է Զաքիր Իսմայիլովը, ով տեղեկացրել է լրագրողներին, որ մինչ ակցիայի սկսվելն արդեն ձերբակալվել է 17 ընդդիմադիր:
Ձերբակալվել են նաև մի քանի կանայք, ովքեր այդ պահին հարցազրույց էին տալիս և նշում, որ իրենք ոչ մի օրենք չեն խախտում, այլ օգտվում են իրենց սահմանադրական իրավունքից:

Массовые задержания участников акции «Мусават»
Близ Исполнительной власти Баку со стороны станции метро «Ичери шехер» задержаны заместители главы «Мусават» Сахават Солтанлы, Фарадж Керимли и другие активисты. Задержание произошло, когда они общались с журналистами.
Чуть позже был задержан глава Сабаильской районной организации Закир Исмайлов, сообщивший журналистам, что до начала акции были задержаны 17 активистов партии.
Задержаны также несколько женщин, в момент, когда они давали интервью журналистам. Они говорили, что не нарушают законов, а реализуют конституционное право на свободу собраний.