Հայտնի է Թրամփի իմպիչմենթի գործընթացի քվեարկության ամսաթիվը
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի դեմոկրատական մեծամասնությունը նախատեսում է նախագահ Թրամփի իմպիչմենթի գործընթացի վերաբերյալ ընդհանուր քվեարկությունն անցկացնել նախքան Սուրբ Ծննդյան տոները, որպեսզի Սենատը կարողանա գործը քննել նոր տարվանից: Այս մասին նոյեմբերի 8-ին գրել է ամերիկյան The Hill պարբերականը՝ վկայակոչելով Դեմոկրատական կուսակցության օրենսդիրների հայտարարությունները:
Հայտնի է, որ դեմոկրատներն արդեն անցկացրել են մի շարք լսումներ և ազդարարել են փակ ցուցմունքների փուլի ավարտի մասին՝ հրապարակելով գաղտնազերծված ցուցմունքների հազարավոր էջեր: Այժմ դեմոկրատներն ազդարարել են «երկրորդ փուլի» մասին, որն իրենից ներկայացնում է բաց ունկնդրումների լսումների շրջան:
«Հաջորդ շաբաթ դեմոկրատներն առաջին հանրային ունկնդրումը կանցկացնեն՝ հեռարձակելով իմպիչմենթի վերաբերյալ յոթ շաբաթվա հետաքննության արդյունքների հիման վրա նյութերը»,- նշում է պարբերականը:

Названа дата голосования по импичментуТрампа
Демократическое большинство в Палате представителей планирует провести общее голосование до рождественских праздников, чтобы с нового года начал рассмотрение дела Сенатом. Об этом пишет в пятницу, 8 ноября, американское издание The Hill со ссылкой на заявления законодателей от Демократической партии.
"Демократы в Палате представителей упорно стремятся завершить свое историческое расследование против президента Трампа до начала 2020 года, потенциально пытаясь провести кульминационное голосования за импичмент перед Рождеством", - отмечает газета.
При этом говорится, что демократы уже провели ряд важных слушаний и просигнализировали о завершении этапа закрытых показаний, обнародовав тысячи страниц рассекреченных стенограмм. Сейчас они переходят к "второй фазе" – открытых слушаний, чтобы проинформировать о сути расследования американскую публику.
"На следующей неделе демократы проведут первые публичные слушания с телетрансляцией по результатам их уже почти семинедельного расследования в отношении импичмента",- отмечает издание.