«Էդ 3 միլիոն վարչապետներին հարցրե՞լ ա Նիկոլը, որ նախարարների աշխատավարձերը գաղտնի կրկնապատկել ա». Շարմազանով
Երեքշաբթի, 22 հոկտեմբերի, 2019 թ., 11:25
«Էդ 3 միլիոն վարչապետներին հարցրե՞լ ա Նիկոլը, որ նախարարների աշխատավարձերը գաղտնի կրկնապատկել ա»,- ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը՝ անդրադառնալով մամուլի հրապարակումներին, ըստ որի՝ Նիկոլի Փաշինյանի գաղտնի հանձնարարականով նախարարների ու փոխնախարարների աշխատավարձերը կրկնապատկվել են: «Դեմ չեն, որ աշխատավարձերը բարձրանան, բայց Փաշինյանը ժողովրդին հարցրել ա՞: Կարծում եմ՝ ոչ»,- շարունակեց նա:

Эдуард Шармазанов: Никол посоветовался с 3 миллионами «премьер-министров» перед тем, как удвоил зарплату министров?
Вторник, 22 Октября, 2019 года, 11:25
«Никол посоветовался с 3 миллионами «премьер-министров» перед тем, как удвоил зарплату министров?», - сказал сегодня в ходе пресс-конференции пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов, комментируя публикации в СМИ, согласно которым секретным распоряжением Никола Пашиняна зарплаты министров и их заместителей удвоились.
«Они не против повышения зарплаты, но Пашинян спросил об этом народ? Думаю, что нет», - отметил Шармазанов.