Երևանում քաղաքացին խլել է իրեն հետապնդող ոստիկանի ատրճանակը և սպանել նրան
Ոստիկանության լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է. «Հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը՝ ժամը 04․30-ի սահմաններում, ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի պահպանության բաժնի գիշերային ծառայություն իրականացրած կարգախմբերից մեկի ոստիկանները «Հաղթանակ» զբոսայգու մուտքի մոտ նկատել են երկու անձի։ Վերջիններս, տեսնելով պարեկային մեքենան, փախել են։ Ոստիկանության ծառայողները հետապնդել են նրանց և Ազատության պողոտայում բռնել։ Բռնված անձինք դիմադրել են։ Այդ ընթացքում նրանցից մեկը խլել է ոստիկաններից մեկի հաշվեցուցակային ատրճանակն ու կրակել նրանցից մեկի վրա, ինչպես նաև ատրճանակի բռնակով հարվածել մյուս ոստիկանին։ Վերջիններս դեպքի վայրից դիմել են փախուստի։ Ստացած հրազենային վնասվածքի հետևանքով՝ Արաբկիրի պահպանության բաժնի ոստիկան, 38-ամյա Տիգրան Առաքելյանը մահացել է։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել։ Ձեռնարկվում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ ու քննչական գործողություններ կատարվածի բոլոր հանգամանքները պարզելու, հանցագործություն կատարած անձանց ինքնությունը պարզելու և նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Ցավակցում ենք ծառայողական պարտականությունները կատարելիս զոհված մեր գործընկերոջ ընտանիքի անդամներին ու հարազատներին, կիսում կորստյան խոր վիշտը»:

В Ереване затрелен полицейский: по подозрению в убийстве задержаны двое лиц
В Ереване при исполнении служебных обязанностей убили сотрудника патрульной полиции. Об этом на своей странице в Facebook сообщил начальник управления по связям с общественностью Полиции Армении Ашот Агаронян.
«В ночь на 16 октября, около 04:00, патрульный экипаж заметил двоих подозрительных мужчин у входа в парк Победы. Заметив полицейских, мужчины попытались скрыться, но были настигнуты на проспекте Азатутян.
Неизвестные оказали сопротивление. Один из них отобрал у полицейского табельный пистолет и выстрелил. Неизвестные скрылись с места происшествия.
От полученного огнестрельного ранения служащий Арабкирского отдела 38-летний Тигран Аракелян скончался.
По факту происшедшего возбуждено уголовное дело. Приняты меры для установления личностей преступников и их обнаружения», - написал Агаронян.
Позже начальник управления по связям с общественностью Полиции сообщил, что в результате предпринятых мероприятий были обнаружены и задержаны двое лиц. Будет предоставлена дополнительная информация.