Իր բռնաբարվող կնոջը փրկած տղամարդուն սպառնում է 8, բռնաբարողին՝ 5 տարվա ազատազրկում
Արտառոց միջադեպ է տեղի ունեցել Ուկրաինայի Խարկով քաղաքում: Երիտասարդ ամուսինները միասին գնացել են սրճարան, սակայն այնտեղ նրանց միջև վիճաբանություն է տեղի ունեցել և կինը որոշել է միայնակ վերադառնալ տուն: Ինչ-որ մի պահ ամուսնու մոտ կասկածներ են առաջացել կնոջ անվտանգության հետ կապված ու նա նրա ետևից տուն է շտապել:
Իրենց շենքի մոտակայքում նա նկատել է, որ ինչ-որ երիտասարդ բռնություն է կիրառում իր կնոջ նկատմամբ: Քննչական կոմիտեն հայտարարել է, որ անհայտ անձը կնոջը հետապնդել է մինչև շենքի մոտ և այնտեղ բռնություն կիրառելով՝ նրա հետ սեռական հարաբերության մեջ մտել: Հենց այդ պահին էլ ամուսինը վրա է հասել ու ձեռքով հարվածել նրա գլխին, ապա դանակի մի քանի հարված հասցրել նրա աճուկային հատվածին: Բռնաբարողին ծանր վիճակում հասցրել են հիվանդանոց, կնոջ ամուսինը կալանավորվել է:
Հայտնի է, որ 27-ամյա ամուսնու նկատմամբ քրական գործ է հարուցվել, նրան սպառնում է մինչև 8 տարվա ազատազրկում: Այնինչ 25-ամյա բռնաբարողին սպառնում է ընդամենը 5 տարվա ազատազրկում:

Украинец отбил жену у насильника и теперь может сесть на 8 лет
Неоднозначная история разворачивается в Харькове, где мужчина избил насильника своей жены, нанеся ему несколько ударов ножом в область паха. В тот вечер 27-летний украинец со своей женой и с компанией друзей отдыхали в кафе. В какой-то момент супруги повздорили, и женщина засобиралась домой одна. Она уже вышла из кафе, когда муж вдруг почувствовал неладное и решил броситься за ней вдогонку.
О том, что происходило дальше, сообщает пресс-служба Главного управления Национальной полиции Украины.
— Практически у самого дома её догнал неизвестный и с применением физического насилия вступил с ней в половую связь. Муж пострадавшей, возвращаясь домой, услышал крики жены о помощи. Он схватил обидчика, ударил его по голове и нанёс нападавшему несколько ударов ножом в область паха, — информируют в ведомстве.
25-летнего насильника, истекающего кровью, доставили в районную больницу. Его состояние оценивается как тяжёлое.
Мужа потерпевшей гражданки задержали сотрудники уголовного розыска, ему грозит до восьми лет тюремного заключения, в то время как насильник, в отношении которого также возбудили дело, может отправиться за решётку на пять лет.