Խաչատուրյան քույրերն իրենց տանը մանրամասն ցույց են տվել՝ ինչպես են սպանել հորը
Համացանցում հրապարակվել է տեսանյութ, որտեղ իրենց հորը դանակի բազմաթիվ հարվածներով սպանած Խաչատուրյան քույրերը՝ քննչական խմբի հետ այցելելով իրենց տուն, պատմում են, թե ինչպես են իրականացրել սպանությունը: Հիշեցնենք, որ հայրասպանությունը տեղի էր ունեցել 2018 թվականի հուլիսին:
Դուտրերը խոստովանում են, որ հայրը բազկաթոռին քնած է եղել, երբ նրանք մոտեցել են հետևից: Ենթադրաբար, դա տեղի է ունեցել այն բանից հետո, երբ հայրը հերթական անգամ հարձակվել է փոքր քրոջ վրա: Դուստրերը հարվածել են իրենց 57-ամյա հոր պարանոցին, ինչպես նաև հարվածներ են հասցրել մուրճով: Դրանից հետո նրանք շատ արագ զանգահարել են ոստիկանություն և շտապօգնություն:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հրապարակել էին հոր և դուստրերի ձայնագրությունները, որոնցում հայրը սպառնում է ֆիզիկական հաշվեհարդարով, անգամ՝ սեռական բռնությամբ:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ քույրերը հավաստիացրել են, որ իրենց հայրն իսկական բռնակալ է եղել, իրենց վերաբերել է որպես իր նաժիշտների, անգամ սեքսուալ բռնության է ենթարկել:

Видео следственного эксперимента с сестрами, убившими отца-тирана
В Сети появилась видеозапись следственного эксперимента в доме Михаила Х., который был убит дочерьми в июле 2018 года. Видео во вторник, 8 октября, было опубликовано в одном из сообществ соцсети "ВКонтакте".
На кадрах девушки, обвиняемые в убийстве главы семейства, рассказывают о преступлении. Они признаются, что подошли к отцу со спины. Предположительно, девушки напали на мужчину после того, как он атаковал младшую сестру. 57-летний москвич получил ножевые ранения в область шеи, а также удары молотком по голове. Вскоре подозреваемые позвонили в полицию и вызвали медиков.
В окружении сестер рассказали, что их отец был настоящим тираном, он их избивал и якобы даже насиловал. Со слов их знакомых, мужчина не отпускал девушек на занятия в школу, запрещал встречаться с друзьями и едва ли не превратил дочерей в своих рабынь. СМИ опубликовали аудиозаписи разговоров дочерей с отцом. На них мужчина угрожает дочерям физической расправой и сексуальным насилием.