Թրամփից պահանջում են հրապարակել Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցը
ԱՄՆ նախկին փոխնախագահ և նախագահի թեկնածու Ջո Բայդենը Twitter միկրոբլոգի իր էջում կոչ է արել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին հրապարակել իր և Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ հեռախոսազրույցի պատճենը:
Բայդենը նշել է, որ Թրամփը իսկապես «սահմաններ չի ճանաչում՝ իշխանությունը չարաշահելու իր ցանկությունների մեջ»:
«Այս պահվածքը հատկապես զզվելի է՝ հաշվի առնելով, որ այն օգտագործում է մեր պետության արտաքին քաղաքականության դեմ և խարխլում է ազգային անվտանգությունը՝ հանուն քաղաքական նպատակահարմարության»,-գրել է Բայդենը:

От Трампа требуют опубликовать беседу с Зеленским
Бывший вице-президент США, кандидат в президенты Джо Байден в Twitter призвал лидера страны Дональда Трампа опубликовать расшифровку предполагаемого разговора с президентом Украины Владимиром Зеленским.
Он отметил, что президент Трамп действительно "не знает границ своему желанию злоупотреблять властью".
"Такое поведение особенно отвратительно, учитывая то, что оно использует внешнюю политику нашего государства и подрывает национальную безопасность ради политической целесообразности", - написал Байден.