Ուկրաինայում կինը կտրել ու շներին է տվել ամուսնու սեռական օրգանը
Ուկրաինայում տարիներ շարունակ ընտանեկան բռնության ենթարկված կինը նախ գլխատել է ամուսնուն, ապա կտրել է նրա սեռական օրգանն ու գցել շների առաջ:
Դեպքը տեղի է ունեցել Ռովենսկի շրջանի Օբարով գյուղում: 48-ամյա Մարիան խոստովանել է, որ ամուսնուն սպանել է՝ նրա դաժանություններին վերջ դնելու նպատակով: Դա միակ ելքն էր, կարծում է ա:
49-ամյա տղամարդը գիշերային հերթափոխից տուն է եկել ու քնել: Դա եղել է օգոստոսի 23-ի վաղ առավոտյան: Մարիան նախ նրան խեղդել է մերկ ձեռքերով, հետո կացնով գլխատել: Ապա խոհանոցային դանակով կտրել է նրա սեռական օրգանները ու տվել շներին: Ցանկացել է մաս-մաս անել մարմինը, բայց չի կարողացել:
Այնուհետև փողոց է դուրս եկել, որտեղ հանդիպած հարևանին խոստովանել է, որ ամուսնուն սպանել է: Հարևանները վկայել են, որ ամուսինը բազմիցս ծեծել է կնոջը, կացնով ընկել նրա ետևից: Կինը ևս խնդիրներ ունի հոգեկան առողջության հետ կապված: Բայց նախկինում նա երբեք ագրեսիա չի դրսևորել: Նրա երեխաները՝ դուստրն ու որդին, անգամ տեղյակ չեն եղել, թե ինչ է կատարվում իրենց ծնողների տանը: Որդին հայտարարել է, որ չի ուզում տեսնել մորը տեղի ունեցածից հետո:
Առաջիկայում Մարիային կքննեն հոգեբույժները: Եթե պարզվի, որ նա եղել է մեղսունակ, ապա նրան սպառնում է մինչև 15 տարվա կամ ցմահ ազատազրկում:

В Украине женщина отрубила пенис мужа и скормила его собакам
Убийство произошло в селе Обаров Ровенской области. 48-летняя Мария призналась, что убила своего мужа, чтобы положить конец его жестокости. Она считает, что это был единственный выход.
Как произошло убийство:
49-летний муж женщины Александр пришёл домой с ночной смены и уснул. Это было рано утром 23 августа. Мария задушила его голыми руками, а затем схватила топор и отрубила ему голову. Женщина отрезала кухонным ножом его гениталии и скормила собакам. Она хотела расчленить тело, но не смогла.
Мария выбежала из дома на улицу, где её заметила соседка. «Её руки, ноги и одежда были в крови». Соседка не поверила, когда женщина призналась, что убила мужа. Она пошла за ней в дом и увидела всё своими глазами.
Представитель полиции Вадим Артюхович сообщил:
Обвиняемая призналась в убийстве на месте происшествия. Она была заключена под стражу.
Соседи видели, как муж Марии избивал её и как даже гнался за ней с топором. Сообщается, что убийца также имеет проблемы с психикой. Она состоит на учёте и страдает от поведенческого расстройства.
Но раньше Мария никогда не проявляла агрессии. Её дети и не подозревали о проблемах в семье. Сын работает в Польше, дочь – в Киеве. Их мать не жаловалась на отца.
Сын Марии Виктор Фезьянов не может простить её за то, что она сделала. «Я знаю, что она – моя мать. Но я больше не хочу её видеть», – сказал он местным СМИ.Расследование продолжается, Марию ожидает психиатрическая экспертиза. Ей грозит до 15 лет тюрьмы или пожизненное заключение.