Մահացել է Ջունիոր Ագոգոն
Այսօր՝ օգոստոսի 22-ին, Լոնդոնում մահացել է Գանայի ազգային հավաքականի նախկին հարձակվող Ջունիոր Ագոգոն: Նա 40 տարեկան էր: Նշենք, որ վերջին տարիներին Ագոգոն պայքարում էր առողջությունը վերականգնելու համար։ Նա գլխուղեղի կաթված էր ստացել, ինչից հետո նրա առողջական վիճակը գնալով վատթարանում էր:
Հիշեցնենք, որ մարզական կարիերայի ընթացքում Ագոգոն հանդես է եկել անգլիական և ամերիկյան ակումբներում: Գանայի հավաքականի կազմում Ագոգոն հանդես է եկել 2006-2009 թվականների ընթացքում՝ մասնակցելով 27 հանդիպման և դառնալով 12 գոլի հեղինակ։

Экс-футболист сборной Ганы Агого скончался в возрасте 40 лет
Бывший футболист сборной Ганы и английского "Ноттингем Форест" Джуниор Агого скончался в возрасте 40 лет, сообщает Mirror.
Всего через два года после завершения карьеры нападающий перенес инсульт в 2015 году, после которого заметно ослаб. Как отмечается, Агого умер в четверг в Лондоне.
Агого на протяжении карьеры выступал за ряд английских клубов, наиболее удачные сезоны форвард провел в "Ноттингем Форест", "Бристоль Роверс" и "Барнете". Агого в составе национальной команды завоевал бронзу на Кубке африканских наций 2008 года, на счету игрока 12 мячей в 27 встречах за сборную Ганы.