Խուզարկություն` Սեյրան Սարոյանի տանը. նա հասցրել է փախչել հետնամուտքով. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրում է. «Օգոստոսի 18-ին ոստիկանությունը հատուկ գործողություն է իրականացրել ԱԺ նախկին պատգամավոր, գեներալ Սեյրան Սարոյանի Էջմիածնում գտնվող տանը:
Ոստիկանությունը տեղեկություն է ունեցել, որ Սարոյանի բնակարանում ընթանում է ինչ-որ «ռազբորկա», որի մասնակիցները փողեր ստանալու հետ կապված վիճաբանության մեջ են:
Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել Սարոյանի տանը հավաքվածներին: Ըստ մի վարկածի՝ Սարոյանը տանը չի եղել, մեկ այլ վարկածով՝ նա հասցրել է փախչել հետնամուտքով:
Էջմիածինցիները ողջունում են ոստիկանության գործողությունները, քանի որ տասնամյակներ շարունակ Սարոյանը հայտնի է եղել որպես քրեական ճանապարհով փողեր ստացող»:

«Жаманак»: Полиция провела обыск в доме Сейрана Сарояна
Газета «Жаманак» пишет: «18 августа Полиция провела спецоперацию в находящемся в Эчмиадзине доме бывшего депутата НС, генерала Сейрана Сарояна.
В Полицию поступила информация о том, что в квартире Сарояна происходит «стычка», участники которой спорили из-за денег.
Полиция подвергла приводу собравшихся в доме Сарояна. По одной из версий, Сарояна дома не было, по другой версии ему удалось сбежать через заднюю дверь.
Жители Эчмиадзина приветствовали действия Полиции, поскольку Сароян десятки лет был известен как человек, заробарывающий деньги криминальным путем».