«Պորոշենկոն Ուկրաինայից 8 միլիարդ դոլար է դուրս բերել»․ ամերիկացի միլիարդատեր
Պետրո Պորոշենկոն, Ուկրաինայի նախագահի պաշտոնը զբաղեցնելու տարիներին (2014-2019թթ), երկրից դուրս է բերել առնվազն 8 միլիարդ դոլար, այս մասին հայտարարել է միլիարդատեր Սեմ Քիսլին։
Լրագրողի այն հարցին, թե ինչո՞ւ է նա ԱՄՆ-ից տեղափոխվել Ուկրաինա (երբ Քիսլին հայտարարեց Պորոշենկոյի կոռուպցիոն սխեմաների մասին, վերջինն արգելեց նրան վերադառնալ Ուկրաինա), ասաց, որ ցանկանում է հանդիպել երկրի նոր ղեկավարի հետ և խոսել Պորոշենկոյի մասին:
«Պորոշենկոն իր նախագահության օրոք առնվազն 8 միլիարդ դոլար է հանել Ուկրաինայից: Միայն պետական «Центрэнерго» ընկերության միջոցով դուրս է հանվել 700 մինչև 800 միլիոն դոլար»,- ասել է Քիսլին:

Американский миллиардер с Украины заявил о выводе Порошенко $8 млрд
Петр Порошенко за все время своего пребывания на посту президента Украины с 2014 по 2019 год вывел из страны по меньшей мере $8 млрд. Об этом в интервью украинскому изданию «Страна» заявил американский миллиардер украинского происхождения Сэм Кислин.
Отвечая на вопрос, зачем он приехал на Украину из США (при Порошенко ему запретили возвращаться в республику после того, как он сообщил о коррупционных схемах президента), Кислин сказал, что захотел встретиться с новым руководством страны и поговорить по делам, связанным с Порошенко.
«Только Порошенко за время президентства вывел с Украины не меньше $8 млрд. Только по известным мне фактам через госкомпанию «Центрэнерго» было выведено от $700 млн до $800 млн», — сказал он.