Պայթյուն՝ Չինաստանի ածխահանքում. կան զոհեր
Չինաստանի հարավ-արևմուտքում գտնվող Գույչժոու նահանգում ածուխի հանքավայրում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է յոթի, հայտնում է «Սինհուա» գործակալությունը:
Նախկինում հաղորդվել էր չորս զոհվածի մասին:
Պայթյունը տեղի է ունեցել չորեքշաբթի օրը, տեղական ժամանակով ժամը 16.00-ին, Լիանլյան քաղաքի ածխահանքում: Դեպքի պահին հանքավայրում եղել են 11 հանքափոր, երեքը փրկվել են, ևս ութը մնացել են փլատակների տակ: Հինգշաբթի առավոտյան փրկարարներին հաջողվել է վերև բարձրացնել ևս հինգ մարդու, չորսին հայտնաբերել են մահացած, մեկը հոսպիտալացվել է, ևս երեքը մնացել են գետնի տակ արգելափակված:

В Китае число жертв взрыва на угольной шахте возросло до семи
Число жертв взрыва на угольной шахте в провинции Гуйчжоу на юго-западе Китая возросло до семи человек, сообщает агентство Синьхуа.
Ранее сообщалось о четырех погибших.
Взрыв произошел в среду около 16.00 по местному времени на угольной шахте в городе Лянъянь. В момент происшествия в шахте находились 11 горняков, троих удалось спасти, еще восемь оставались под землей. В четверг утром спасателям удалось поднять на поверхность еще пять человек, четверо были признаны погибшими, один госпитализирован, еще трое оставались заблокированными под землей.