Վեդիում ծննդաբերության ժամանակ 29-ամյա կինը և երեխան մահացել են. ծնունդն ընդունող բժիշկը «փախած է»
Մահացած կնոջ՝ Քնարիկ Մանուկյանի հարազատները պնդում են, որ նախքան ծննդատուն տեղափոխվելը թե՛ կինը, թե՛ պտուղը առողջ են եղել: Հարազատները դեպքի առնչությամբ մեղադրում են ծնունդն ընդունող բժշկին:
MAMUL.am-ի խմբագրություն դիմած՝ մահացած կնոջ ընտանիքի հարազատներից Խաչիկ Դումանյանը նշեց, որ ԲԿ-ում իրենց սկզբում տեղեկացրել են, որ երկուսի վիճակն էլ լավ է, հետո հայտնել են, որ պտուղը մահացած է, և մի քանի ժամ անց՝ առավոտյան 5:00-ին, առանց արհեստական միջամտության, կինը ծննդաբերել է մահացած պտուղը, իսկ 8:00-ին արդեն հարազատներին հայտնել են, որ կինը նույնպես մահացել է:
Խաչիկ Դումանյանի խոսքով՝ իրենց չեն տեղեկացրել մահվան հանգամանքները, միայն ասել են՝ վիրահատության ժամանակ է մահացել. «Ոչ մի բան չեն ասում, չգիտենք պատճառը: Թողել, գնացել են: Ծնունդն ընդունող բժիշկն ու իր կինը փախել են, մեքենաները թողել փախել են, չկան...»,-MAMUL.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Խաչիկը:
Նշենք, որ Քնարիկը և նրա ամուսինը՝ Սարգիսն ունեն երկու անչափահաս երեխա, սպասում էին երրորդ երեխայի ծնունդին:

В Веди скончались роженица и ребенок, принимавший роды врач «сбежал»
Родственники погибшей роженицы – Кнарик Манукян, утверждают, что и женщина, и плод были здоровы до момента поступления в роддом, и обвиняют в случишемся врача-акушера.
Хачик Думанян, родственник умершей роженицы, в беседе с MAMUL.am отметил, что в медцентре им сначала сказали, что состояние роженицы и плода хорошее, а после сообщили, что плод умер. По его словам, в 5 утра без искусственного вмешательства Кнарик Манукян родила мертвого ребенка. А в 8:00 родственникам роженицы сообщили, что она умерла.
По словам Хачика Думаняна, им не сообщили обстоятельства ее смерти, а лишь сказали, что она умерла во время операции. «Они ничего не говорят, мы не знаем причину. Принимавший роды врач и его жена сбежали, оставили машины и сбежали»,- сказал Думанян.