Դավիթ Տոնոյանը՝ զորամասերում սննդի որակի բարելավման մասին
Աշխատանքներ են տարվում բանակում սննդի մատակարաման մասով, մասնավորապես՝ բարելավվում է սննդի որակը: Սննդի մատակարարումն իրականացնելու են մասնավոր ընկերությունները:
Ինչպես ավելի վաղ նշել էինք, օրերս ընթացիկ աշխատանքներին անձամբ հետևել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ասաց, որ աշխատանքները 3 տարվա ընթացքում պետք է հասնեն ցանկալի արդյունքին. «Մեր նպատակը շատ ավելի արագ ավարտելն է, որ բոլոր զորամասերում նույն ձևաչափով իրականացվի և ապահովվի սննդի կազմակերպումը»:
Նախարարը նշեց, որ այս պահին 4 զորամասերում նախապատրաստական աշխատանքներ են իրականացվում, որոնցից մեկն ընդգրկված է մարտական հերթապահության մեջ:
Անդրադառնալով շրջանառվող լուրերին, թե հայտարարված մրցույթի արդյունքում հաղթած 6 կազմակերպություններից մեկը Տոնյանի մտերիմին է պատկանում, նախարարն ասաց. «Ես չեմ ժխտում, որ կազմակերպության ղեկավարն իմ խնդրանքով է դա կատարում հիմա, որովհետև ես ուրիշ վստահելի տարբերակ չունեի, եթե ինքը չհաջողի, չեմ հաջողելու նաև ես, որտե՞ղ խնդիր կա»:

Давид Тоноян об улучшении качества еды в воинских частях
Минобороны Армении испытывает программу организации питания солдат в воинских частях в новом государственно-частном партнерстве. Как мы ранее сообщали, недавно премьер-министр Армении Никол Пашинян лично проследил за выполнением текущих работ.
Сегодня министр обороны РА Давид Тоноян в беседе с журналистами отметил, что эти работы за 3 года должны принести желаемый результат. По его словам в настоящее время в 4 воинских частях ведутся подготовительные работы.
Касаясь циркулирующих слухов о том, что один из 6 победителей объявленного МО тендера является его приближенным, министр сказал: «Я не отрицаю, что глава организации занимается организацией питания в воинских частях по моей просьбе, поскольку у меня не было другого надежного варианта. Если не преуспеет он, не преуспею и я».