«Ոչ ոքի արգելված չէ երազել». Գ. Պետրոսյանը Վահե Գրիգորյանի՝ ՍԴ նախագահ դառնալու մասին
Այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պետրոսյանն ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց, որ Սահմանադրական դատարանում ճգնաժամ չկա, քանի որ այն ունի լեգիտիմ նախագահ, դատավորներ և անդամներ:
«Այստեղ իրավունքի վեճ չկա, այստեղ կա քաղաքական շահերի խնդիր, և այս կարծիքը ամենաառաջինն ինձ մոտ ձևավորվել ա հենց ՍԴ ինքնահռչակ նախագահ Վահե Գրիգորյանի ընտրության օրը, երբ նա ԱԺ թիվ մեկ ամբիոնից հայտարարեց, որ ՍԴ անդամի ընտրությունը քաղաքական ընտրություն է: Սրանով պետք ա վերջակետ դնել իրավական վեճերին, չկա որևէ ճգնաժամ, կա այդպիսի ճգնաժամ տեսնելու առանձին անձանց, գուցե՝ առանձին ուժերի ցանկությունը, բայց իրականում այդպիսի ճգնաժամ գոյություն չունի»,-ասաց Պետրոսյանը:
Անդրադառնալով Վահե Գրիգորյանի այն հայտարարությանը, որ վերջինս, ՍԴ դատավորի պաշտոնը ստանձնելով, ձեռք է բերում նաև նախագահի լիազորությունները, Պետրոսյանն ասաց. «Ոչ ոքի արգելված չէ երազել, ոչ մեկի արգելված չէ երևակայել, ես էլ կարող եմ հիմա հայտարարել, որ այսուհետ ինձ ընդունեք ասենք՝ Գվատեմալայի կամ Վենեսուելայի նախագահ, հետո՞: Բա կոռեկտությո՞ւնը, բա օրինականությո՞ւնը: Ինքն առայժմ առերևույթ լեգիտիմ դատավոր է»,-նշեց պատգամավորը:

Геворг Петросян о Ваге Григоряне: Мечтать никому не запрещено
Сегодня на пресс-конференции депутат от фракции «Процветающая Армения» Геворг Петросян заявил, что в Конституционном суде нет кризиса, поскольку у него есть легитимный председатель, судьи и члены.
«Здесь нет никакого юридического спора, здесь есть проблема политического интереса. Это мнение возникло у меня в день, когда Ваге Григорян самопровозгласил себя председателем КС, когда он объявил с трибуны НС, что выборы члена СК являются политическим выбором», - сказал Петросян.
Касаясь заявления Ваге Григоряна о том, что вступая в должность судьи КС, он принимает также полномочия председателя, Петросян сказал: «Мечтать и воображать никому не запрещено. Я тоже могу сейчас заявить, что отныне, я президент Гватемалы или Венесуэлы. А где же корректность, где законность?».