Քոչարյանը հանդիպել է մի շարք կայքերի խմբագիրների հետ. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ը գրում է. ««Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ Վերաքննիչ դատարանի կողմից որոշման հրապարակման օրը, երբ հայտնի դարձավ, որ Քոչարյանը կրկին կալանավորվելու է, Քոչարյանը հանդիպում է ունեցել մի շարք խմբագիրների հետ։
Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը ներկա է եղել tert.am կայքի խմբագիր Արամ Անտինյանը, «168 ժամ» կայքի խմբագիր Սաթիկ Սեյրանյանը, «Հրապարակի» խմբագիր Արմինե Օհանյանը, «Հայելի» կայքի խմբագիր Անժելա Թովմասյանը և մի քանի այլ խմբագիրներ։
Հանդիպման նախաձեռնողը եղել է Ռոբերտ Քոչարյանը, իսկ քննարկման թեման՝ մասնակից լրատվամիջոցների հետագա քաղաքականությունը»։

«Жаманак»։ Кочарян встретился с редакторами ряда СМИ
Газета «Жаманак» пишет: «По данным издания, в день оглашения решения Апелляционного суда, когда стало известно, что Кочарян будет снова арестован, последний встретился с редакторами ряда СМИ»․
Как сообщил источник издания, на встрече присутствовали редактор сайта Tert.am Арам Антинян, редактор сайта «168 жам» Сатик Сейранян, редактор газеты «Грапарак» Армине Оганян, редактор сайта Hayeli.am Анжела Товмасян и ряд других редакторов.
«Инициатором встречи был Роберт Кочарян, а тема обсуждения – дальнейшая информационная политика СМИ», - пишет газета․