«Դուք դրանով նսեմացնում եք պետությունում որոշումների կայացման ձեր իսկ դերը». Դանիել Իոաննիսյան
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ հիմնադիր, ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ազգային ժողովի սիրելի պատգամավորներ,
1. Նվազագույն աշխատավարձը սահմանում եք դուք և ոչ՝ Կառավարությունը: Երբ դուք գրում եք՝ «Կառավարությունը որոշեց», դուք դրանով իսկ նսեմացնում եք պետությունում որոշումների կայացման ձեր իսկ դերը:
2. Նախագծի հեղինակը ձեր իսկ գործընկերներ Բաբկեն Թունյանն ու Վարազդատ Կարապետյանն են, և քանի դեռ իրենք չորոշեն նախագծում 63 հազարը դարձնել 68, դուք չեք կարող պնդել, որ նվազագույնը կդառնա 68 հազար: Նախագծում փոփոխություն կարող է իրականացնել միայն դրա հեղինակը և ուստի, Կառավարության կարծիքի վրա հիմնվելով, մի նսեմացրեք հեղինակ-պատգամավորների դերը:
3. Լավ կանեիք ձեր ՖԲ էջերն իրարից ինչ-որ բաներ copy-paste անելու փոխարեն օգտագործեիք կոնկրետ երևույթների ու նախագծերի մասին ձեր դիրքորոշումն արտահայտելու համար: Մի նսեմացրեք ձեր հրապարակային խոսքի արժեքը»:

Даниел Иоаннисян депутатам НС: Минимальной размер заработной платы определяете вы, а не правительство
Пятница, 28 Июня, 2019 года, 12:05
Координатор программ общественной организации «Союз информированных граждан» Даниел Иоаннисян на своей странице в Facebook пишет: «Уважаемые депутаты Национального Собрания,
1. Минимальной размер заработной платы определяете вы, а не правительство. Когда вы пишете: «Правительство решило», вы тем самым принижаете свою же роль в принятии решений в государстве.
2. Автором проекта являются ваши коллеги - Бабкен Тунян и Вараздат Карапетян, и до тех пор, пока они не решат внести изменения в проект - вместо 63 тысяч драм установить 68 тысяч драм, вы не можете утверждать, что минимальный размер будет установлен в 68 тысяч. Только автор проекта может вносить в него изменения, поэтому, основываясь на мнении Правительства, не принижайте роль авторов-депутатов.
3. Вы бы лучше использовали свою страницу в Facebook для выражения своей позицию по конкретным явлениям и проектам, а не копирования статусов друг друга. Не принижайте ценность своей публичной речи.