Չիկագոյի բարերից մեկի աշխատակցուհին թքել է Դոնալդ Թրամփի որդու դեմքին
Չիկագոյի բարերից մեկի աշխատակցուհին թքել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի որդու՝ Էրիկի դեմքին: Այս մասին Թրամփ կրտսերը պատմել է «Breibart»-ին:
«Դա շատ նողկալի արարք էր մի կնոջ կողմից, ով, հաստատապես, խնդիր ունի իր էմոցիաների հետ»,-ասել է Էրիկը:
Միջադեպի կապակցությամբ, նա մեղադրել է դեմոկրատներին, ովքեր դեմ են արտահայտվում իր հորը: Նրա կարծիքով, այդ կողմի աջակիցները «քաղաքակիրթ չեն»:
«Եթե որևէ մեկն այն աստիճանի անառողջ է ու այն աստիճանի է իջնում, որ մարդկանց վրա է թքում, դա ուղղակի ընդգծում է մարդու ոչ առողջ վիճակը և հուսալքությունը, ինչպես նաև, դա նշանակում է, որ մենք հաղթելու ենք»,-ընդգծել է նա:
Արարքը իրականացրած կնոջը միջադեպից անմիջապես հետո ձերբակալել են ԱՄՆ գաղտնի ծառայության աշխատակիցները:
«Alinea Group» ընկերությունը, որին էլ պատկանում է այն բարը, որտեղ տեղի ունեցել միջադեպը, հայտարարել է, որ տեղի ունեցածը միայն ընդգծում է «այն աբսուրդը, որը տեղի է ունենում քաղաքականությունում»:

В сына Трампа плюнули в баре
Работница бара в американском городе Чикаго плюнула в лицо Эрику Трампу, сыну президента США. Об этом он рассказал изданию Breibart.
— Это был исключительно отвратительный поступок женщины, у которой явно проблемы с эмоциями, — сказал Эрик Трамп.
В происшествии он обвинил демократов, выступающих против его отца Дональда Трампа. По его мнению, у сторонников этой партии "очень мало культуры".
— Если кто-то настолько нездоров, что опускается до того, чтобы плевать в людей, это лишь подчёркивает нездоровое состояние и отчаяние, а также то, что мы выигрываем, — отметил он.
Женщину после ЧП немедленно задержали сотрудники Секретной службы США. Владелец бара — компания Alinea Group — в свою очередь временно отстранила женщину от работы и разбирается в инциденте.
Alinea Group выступила против призывов закрыть бар, появившихся в Сети после происшествия, а также не поддержала инициативу прославлять сотрудницу за "акт гражданского неповиновения". По мнению компании, происшествие лишь подчёркивает "абсурд происходящего в политике".
— Ясно, что в клиентов плеваться нельзя ни при каких обстоятельствах,— сказано в заявлении Alinea Group.