«Քոչարյանը կալանավորվեց։ Գագիկ Խաչատրյանը շարունակում է վայելքն իր «Սանտաֆե» սրճարանում». Էդմոն Մարուքյան
Չորեքշաբթի, 26 հունիսի, 2019 թ., 10:15
«Քոչարյանը կալանավորվեց։ Գագիկ Խաչատրյանը շարունակում է վայելքն իր «Սանտաֆե» սրճարանում»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարքույանը:
Ավելի վաղ վերջինը դիմել էր ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ հայցելով ՊԵԿ նախկին ղեկավար, ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի մասնակցությամբ քննվող քրեական գործերի վերաբերյալ տեղեկատվություն։
Ստացել էր պատասխան, համաձայն որի՝ Գագիկ Խաչատրյանը որևէ քրեական գործով կասկածյալի կամ մեղադրյալի կարգավիճակ չունի: «Հետևողական ենք լինելու և թույլ չենք տալու, որ որևէ մեկը դուրս մնա պատասխանատվություն կրելու տիրույթից»,- գրել էր պատգամավորը:
Ավելի ուշ «Հետք»-ը գրեց, որ Ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանին և գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանին հատուկ քննչական ծառայությունում (ՀՔԾ) քննվող քերական գործի շրջանակում մեղադրանք է առաջադրվել:

Эдмон Марукян: Кочарян арестован, Гагик Хачатрян продолжает наслаждаться жизнью в своем кафе «Санта-Фе»
Среда, 26 Июня, 2019 года, 10:15
Кочарян арестован, Гагик Хачатрян продолжает наслаждаться жизнью в своем кафе «Санта-Фе». Об этом на своей странице в Facebook пишет руководитель партии «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Ранее Марукян обратился к генеральному прокурору РА Артуру Давтяну с просьбой предоставить информацию по уголовным делам в отношении бывшего бывшего министра финансов, бывшего председателя Комитета государственных доходов Армении Гагика Хачатряна.
В ответ ему сообщили, что Гагик Хачатрян не имеет статуса подозреваемого или обвиняемого по какому-либо уголовному делу. «Мы будем последовательны и не позволим кому-либо избежать ответственности»,- написал депутат.
Позже Hetq.am написал, что бывшему министру финансов Армении Гагику Хачатряну и экс-министру сельского хозяйства Серго Карапетяну предъявлено обвинение в рамках расследуемого в Специальной следственной службе (ССС) уголовного дела.