«Կոչ եմ անում Էդմոն Մարուքյանին իրեն պահել կլասիկ պատգամավորի պես, այլ ոչ՝ ռաբիս». Արեն Մկրտչյան
ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արեն Մկրտչյանն անդրադարձավ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի՝ ֆեյսբուքյան տեսաուղեձում Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի նախագահ Տաթևիկ Ռևազյանին մասին անդրադարձին: Նշենք, որ Մարուքյանը Ռևազյանին անվանել էր «Քաղավիացիայի պետ, շատ գեղեցիկ աղջիկ»:
«Ինձ մոտ տպավորություն էր, որ Էդմոն Մարուքյանն իրենց բակի բեսեդկայում պպզած ռեպլիկ էր թողնում բակով անցնող գեղեցկադեմ աղջկա հետևից: Ես ուզում եմ հիշեցնել, որ պարոն Մարուքյանը պատգամավոր է և խոսում է Քաղավիացիայի պետի մասին: Կոչ եմ անում հարգել պատգամավորի մանդատը և իրեն պահել կլասիկ պատգամավորի և ոչ թե՝ ռաբիս պատգամավորի պես»,-ասաց Արեն Մկրտչյանը:
Վերջինի խոսքին հակադարձելով՝ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանն ասաց. «Ես ձեզ խորհուրդ եմ տալիս ֆեյսբուքյան գրառումների մակարդակով այստեղ քոմենթներ չանել: Հատկապես երբ պարոն Մարուքյանը դահլիճում չէ: Խնդրում եմ այստեղ ֆեյսբուքյան ստատուսներ մի գրեք»:

Арен Мкртчян: Призываю Марукяна вести себя не как «рабиз» депутат, а как «классический»
Депутат от фракции «Мой шаг» Арен Мкртчян сегодня на внеочередном заседании Национального Собрания коснулся видеобращения главы фракции «Светлая Армения» Эдмона Марукяна в Facebook, в котором он говорит о председателе Комитета гражданской авиации Татевик Ревазян. Отметим, что Марукян назвал Ревазян «начальником гражданской авиации, очень красивой девушкой».
«У меня сложилось впечатление, что Эдмон Марукян сидит на корточках в беседке своего двора и отпускает реплики за проходящей через двор красивой девушкой. Хочу напомнить, что г-н Марукян является депутатом и говорит о председателе гражданской авиации. Я призываю уважать мандат депутата и вести себя не как «рабиз» депутат, а как «классический»»,- сказал Мкртчян.
Депутат от фракции «Светлая Армения» Ани Самсонян, в свою очередь, посоветовала Мкртчяну не делать комментарии на уровне статусов Facebook, особенно, когда Эдмон Марукян не присутствует на заседании.