«Որևէ մեկը թող մեր բարեկրթությունը չշփոթի թուլության հետ»․ ՀՀ վարչապետ
ՀՀ վարչապետն այսօր անդրադարձավ նաև ՀՅԴ անդամների կողմից իրականացվող ակցիաներին, մասնավորապես՝ երեկ ոստիկանության դիմաց տեղի ունեցածին․ «Ազգային արժեքների համար մարդ ծեծել․ սա ասում են այն ուժերը, ովքեր «ազգային արժեքների» համար 25-30 տարի երկիրրը թալանել են և թալանելիս ազգային արժեքների մասին՝ ոչ մի խոսք։ Իրենք թալանել են քաղաքացուն, իրենք թալանել են բանակը, իրավապահ համակարգը, պետական բյուջեն, իրենք թալանել են ամեն ինչ։ Այն մարդիկ, ովքեր բռնություն են քարոզում, նրանք հատ-հատ բերվելու են պատասխանատվության»,- ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետը չցանկացավ վերադառնալ հայտնի բառապաշարին՝ «ասֆալտին փռել, պատերով տալ», փոխարենը նշեց․ «Բայց էլի եմ ասում, որևէ մեկը թող մեր բարեկրթությունը չշփոթի թուլության հետ»։

Никол Пашинян: Пусть никто не путает нашу благовоспитанность со слабостью
Сейчас в Армении есть формула – избить человека за национальные ценности. Об этом заявил сегодня в беседе с журналистами премьер-министр Армении Никол Пашинян, касаясь инцидента с избиением активиста партии «Армянский национальный конгресс» представителем АРФ «Дашнакцутюн». «Об этом говорят силы, которые за «национальные ценности» 25-30 лет грабили страну, а когда грабили, ни слова о национальных ценностях не было. Они разграбили гражданина, разграбили армию, разграбили правоохранительную систему, государственный бюджет, все разграбили»,- сказал Пашинян.
Премьер-министр не пожелал возвращаться к лексике «уложить на асфальт, размазать по стенкам», однако отметил: «Повторяю еще раз - пусть никто не путает нашу благовоспитанность со слабостью».