«Պարոնայք ադրբեջանցիներ, իմ սիրտն այս կողմում է». Պոզներ
Հայտնի ռուս գրող և լրագրող Վլադիմիր Պոզներն ափսոսանք է հայտնել, որ Հայաստան կատարած այցի ժամանակ չի հասցրել լինել Ղարաբաղում:
«Ցավոք, չեմ եղել Ղարաբաղում: Հաճույքով կգնայի, բայց չեմ հասցնում: Կգնայի, որ արտահայտեի դիրքորոշումս, որ բոլորը, այդ թվում պարոնայք ադրբեջանցիները հասկանային, որ իմ սիրտն այս կողմում է, ոչ թե այն»,- ասել է Պոզները՝ Հայաստանի Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում:
Նա նաև նշել է, որ իրեն չի անհանգստացնում Բաքվի «սև ցուցակը», որն իր մոտ պարզապես ծիծաղ է առաջացնում: Պոզների խոսքով, եթե նույնիսկ Ադրբեջանն իրեն ներառի «սև ցուցակում», ինքը, միևնույն է, հանգիստ է քնելու:

Познер о Карабахе: господа азербайджанцы, мое сердце на этой стороне
Известный российский писатель и журналист Владимир Познер выразил сожаление из-за того, что не смог посетить Нагорный Карабах во время недавнего визита в Армению.
«К сожалению, я не бывал в Нагорном Карабахе. С удовольствием поехал бы, но не успеваю. Поехал бы, чтобы выразить свою позицию, чтобы все, в том числе и господа азербайджанцы поняли, что мое сердце на этой стороне, а не той», — отметил Познер в интервью Общественному телевидению Армении.
Он также отметил, что его не волнует «черный список» Баку, который вызывает у него лишь смех. По словам Познера, если даже Азербайджан включит его в «черный список» — он все равно будет спокойно спать.