Սերբիայի նախագահը խոստովանել է, որ կորցրել են Կոսովոն
Սերբիան պետք է խոստովանի, որ այևս չի տիրապետում Կոսովոյում տիրող իրավիճակին. այս մասին PTC-ի հաղորդմամբ, ասել է Սերբիայի նախագահ Ալեքսանդր Վուչիչը՝ խորհրդարանում ունեցած ելույթի ժամանակ:
Նրա խոսքով՝ Սերբիան պետք է ընտրի՝ ինչպես պետք է հետագայում զարգանան Կոսովոյի հետ իր հարաբերությունները. պահպանել սառեցված կոնֆլիկտը, թե հարաբերություններ կառուցել:
«Ես որոշեցի չշարունակել սուտն ու ինքնախաբեությունը, որ սերբական կառավարությունն իշխանություն չունի Կոսովոյում և Մետոխիայում, և մենք պետք է դադարենք խաբել սեփական հանրությանը»,- ասել է Սերբիայի նախագահը:

Президент Сербии признал потерю Косово
Сербия должна признать, что больше не контролирует ситуацию в Косово, передает PTC слова президента Александра Вучича, выступавшего перед парламентом.
Также он подчеркнул, что Сербии необходимо выбрать, как развивать отношения с Косово: "сохранить замороженный конфликт" или налаживать контакты.
"Я решил не продолжать ложь и самообман, я сказал всем, что нет власти Сербии, нет нашего правительства в Косово и Метохии, что крайне важно для здравоохранения и образования, и мы должны прекратить обманывать нашу собственную общественность", — подчеркнул президент.