Եկատերինբուրգի քաղաքապետը համաձայնել է հանրաքվեի անցկացմանը
Եկատերինբուրգի քաղաքապետ Ալեքսանդր Վիսոկինսկին տեղացիների հետ հանդիպման ժամանակ համաձայնել է քաղաքային խորհուրդին առաջարկել քաղաքի կենտրոնում տաճարի կառուցման հարցով հանրաքվե անցկացնել: Այս մասին հաղորդում է РБК-ն:
Հանդիպման ընթացքում, որին ներկա են եղել շուրջ 70 բնակիչներ, մասնակիցների ճնշող մեծամասնությունն աջակցել է Եկատերինբուրգի կենտրոնում գտնվող այգում կառուցվելիք եկեղեցու վերաբերյալ հանրաքվեի անցկացմանը:
Միևնույն ժամանակ, Եկատերինբուրգի քաղաքապետը հիշեցրել է, որ եկեղեցու կառուցման հանրաքվեի արժեքը կկազմի 120-130 մլն ռուբլի, ինչը շատ ավելին է, քան տաճարի կառուցման համար նախատեսվելիք գումարը:

Мэр Екатеринбурга согласился на референдум о храме в центре города
Мэр Екатеринбурга Александр Высокинский на встрече с местными жителями согласился предложить городской думе провести референдум о строительстве храма в центре города.
В ходе встречи, на которой присутствовали около 70 жителей города, подавляющее большинство собравшихся поддержали референдум о судьбе сквера в центре Екатеринбурга, где было запланировано строительство храма, сообщили РБК в пресс-службе мэрии.
При этом, как сообщает издание e1.ru, мэр Екатеринбурга напомнил, что референдум о строительстве храма обойдется в 120–130 млн руб., что намного дороже, чем опрос на эту тему.