«Ներկա իշխանության կողմից կամ դիտավորություն է, կամ՝ արկածախնդրություն». Մուշեղ Շուշանյանը՝ Քոչարյանի գործով նոր դատավորի մասին
Երեքշաբթի, 07 մայիսի, 2019 թ., 12:30
Փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Դավիթ Գրիգորյանը հրադադարի պայմաններում ոչ հակառակորդի կողմից սպանված զինծառայողների գործեր է քննել և հաստատել պաշտոնական կեղծ վարկածները՝ ինքնասպանություն և այլն։ Դավիթ Գրիգորյանը նաև Հաց Բերող Արթուր Սարգսյանի սկզբնական կալանավորումն արտոնած դատավորն է, ով որոշման մեջ նշել էր, որ Արթուր Սարգսյանը «Սասնա Ծռեր»-ի հետ 2016-ի հուլիսի 17-ին գրավել էր ՊՊԾ գունդը։ Խնդիրը Դավիթ Գրիգորյանի անձի մեջ չէ, նա, ինչպես մյուս դատավորները, որևէ աղերս չի ունեցել, չունի և չի կարող ունենալ արդարադատության հետ. շարքային կամակատար դատավոր է եղել, ով, փեշակի բերումով, պատվերով մարդկանց դատել-դատապարտել-ազատազրկել է։ Խնդիրը Մարտի 1-ի կազմակերպիչների մի մասի (ընդամենը մի քանիսի) դատավարությունը մինչև կոկորդները հանցանքների մեջ թաղված դատական այս համակարգին վստահելու մեջ է։ Սա ներկա գործադիր իշխանության կողմից կամ դիտավորություն է (Ռոբերտ Քոչարյանը կարդարացվի և կասեն, որ անկախ դատարանն է այդպես վճռել), կամ՝ արկածախնդրություն»։

Мушег Шушашян о новом судье по делу Кочаряна: Он был рядовым судьей-прислужником
Адвокат Мушег Шушашян на своей странице в Facebook пишет: «Давит Григорян рассматривал дела военнослужащих, погибших в условиях режима прекращения огня не от пули противника и подтверждал официальные ложные версии – самоубийство и т.д. Давид Григорян также вынес решение о предварительном задержании «Приносящего хлеб» Артура Саркисяна. В своем решении он отметил, что Артур Саркисян вместе с членами «Сасна Црер» в 17 июля 2016 года захватил здание полка патрульно-постовой службы. Проблема не в личности Давида Григоряна. Он, как и другие судьи, не имел, не имеет и не может иметь никакого отношения к справедливости. Он был рядовым судьей-прислужником, который по заказу приговаривал людей, лишал их свободы.
Проблема заключается в доверии к этой погрязшей по шею в преступлениях судебной системе. Это либо замысел со стороны действующей исполнительной власти (Роберт Кочарян будет оправдан и они скажут, что такое решение вынес независимый суд), либо авантюризм».