«Գագիկ Ծառուկյանի մասին հաղորդումն ուղարկվել է ՀՔԾ». Արթուր Դավթյան
««Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի վերաբերյալ «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության ներկայացրած հանցագործության մասին հաղորդումն ուղարկվել է Հատուկ քննչական ծառայություն»,- այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը։
Հիշեցնենք, որ «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Սուրեն Սահակյանը դիմում էր ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին՝ խնդրելով՝ ՀՀ Սահմանադրության 176-րդ հոդվածով սահմանված կարգով ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ հարուցել քրեական հետապնդում՝ հիմք ընդունելով ՀՀ Սահմանադրության 98-րդ հոդվածի 2-րդ մասը՝ պատգամավորի լիազորությունների դադարեցումը ՀՀ Սահմանադրության 95-րդ հոդվածի պահանջները խախտելու դեպքերում:

Артур Давтян: Сообщение партии «Решение гражданина» в отношении Гагика Царукяна отправлено в ССС
Сообщение партии «Решение гражданина» о преступлении, поступившее в отношении лидера фракции «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, направлено в Специальную следственную службу (ССС). Об этом заявил в беседе с журналистами генеральный прокурор Армении Артур Давтян.
Напомним, что секретарь исполнительного органа партии «Решение гражданина» Сурен Саакян направил заявление генеральному прокурору Артуру Давтяну с просьбой в порядке, установленном ст. 176 Конституции Армении, возбудить уголовное преследование в отношении депутата парламента Армении Гагика Царукяна, принимая за основание ч.2 ст.98 Конституции – прекращение полномочий депутата в случае нарушения требований статьи 95 Конституции.