«Պորոշենկոն խղճուկ տեսք ուներ». Սաակաշվիլի
Ըստ Վրաստանի նախկին նախագահ, Օդեսսայի նախկին քաղաքապետ Միխայիլ Սաակաշվիլիի գնահատմամբ՝ Պորոշենկո-Զելենսկի բանավեճում առավելություն ուներ Զելենսկին: Макси-ТВ-ին տված իր հարցազրույցում Սաակաշվիլին նշել է, որ Պորոշենկոն «խղճուկ» տեսք ուներ. «Չեմ ուզում ասել, որ Զելենսկին հաղթեց, պարզապես Պորոշենկոն որքան խոսում էր, այնքան ինքն իրեն էր վնասում: Զելենսկին ու նրա թիմը շատ լավ են ճանաչում Պորոշենկոյին և քաջատեղյակ են, որ վերջինն իրեն համեմատում է Չերչիլի հետ. «Չերչիլը երևի գերեզմանում շրջվել է»,- ասել է Վրաստանի նախկին նախագահը:
Սաակաշվիլին նաև հավելել է, որ ապրիլի 21-ից հետո Վրաստանում քաոսային իրավիճակ է ստեղծվելու: Հարցին, թե առաջարկի դեպքում կաջակցի՞ Զելենսկուն, պատասխանել է. «Ես անպայման կգամ Կիև և կօգնեմ ոտքի կագնել ուկրաինացիներին, քանի որ Ուկրաինան համարում եմ իմ տունը»:
Հիշեցնենք, որ Պորոշենկո-Զելենսկի բանավեճը կայացել է ապրիլի 19-ին Օլիմպիական մարզադաշտում: Միջոցառմանը ներկա է գտնվել 22 հազար մարդ:

Саакашвили оценил «жалкий» вид Порошенко на дебатах
Экс-президент Грузии и бывший губернатор Одесской области Михаил Саакашвили заявил, что на дебатах, прошедших в Киеве, действующий президент выглядел "жалко" по сравнению со своим оппонентом — шоуменом Владимиром Зеленским.
— Не хочу сказать, что Зеленский выиграл дебаты. Думаю, что Порошенко проиграл, он сам себя разгромил. Но Порошенко проиграл не только сегодня, где он выглядел жалко, — пояснил Саакашвили в интервью телеканалу "Макси-ТВ".
Он отметил, что люди Зеленского хорошо знают действующего президента Украины и то, как Порошенко сравнивает себя с известным политиком Уинстоном Черчиллем.
— Черчилль, наверное, в гробу переворачивается, — заключил Саакашвили.
Также экс-президент Грузии добавил, что после второго тура президентских выборов, намеченного на 21 апреля, система лидера Незалежной будет пытаться "создать хаос" в стране.
Также, отвечая на вопрос, будет ли он сотрудничать с Владимиром Зеленским, если тот предложит ему должность, Саакашвили заявил о готовности оказать помощь Украине.
— Я обязательно приеду в Киев, который считаю своим домом. Я хочу помочь Украине встать на ноги, — заключил Саакашвили.
Напомним, дебаты между действующим лидером Украины Петром Порошенко и кандидатом на пост президента Владимиром Зеленским прошли 19 апреля в НСК "Олимпийский". На мероприятие пришло 22 тысячи человек.