Նախընտրական բանավեճի ժամանակ Զելենսկին ու Պորոշենկոն ծնկի են իջել ժողովրդի առաջ
Ապրիլի 21-ին Ուկրաինայում կմեկնարկի նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլը: Հիշեցնենք, որ պայքարն ընթանում է գործող նախագահ Պետրո Պորոշենկոյի և շոումեն Վլադիմիր Զելենսկու միջև: Սոցիոլոգիական հարցումները ցույց են տվել, որ ուկրաինացիների 30,24%-ը պատրաստ է քվեարկել Զելենսկիի օգտին, մինչդեռ միայն 15,95%-ն է պատրաստակամություն հայտնել իր քվեն տալ գործող նախագահին: Մինչև հունիսի 3-ը Ռադայում կանցկացվի հաղթող թեկնածուի երդմնակալության արարողությունը: Այս մասին հաղորդում է Russia Today-ը:
Երեկ Կիևի Օլիմպիական մարզադաշտում թեկնածուների միջև անցկացվել է նախընտրական բանավեճ: Վիճակահանությամբ առաջինը ելույթ է ունեցել Զելենսկին: Նա նշել է, որ ժամանակին ինքն էլ շատ ուկրաինացիների պես քվեարկել է Պորոշենկոյի օգտին, որի համար հետագայում շատ է զղջացել: Ի պատասխան՝ Պորոշենկոն Զելենսկուն մեղադրել է քաղաքականության մեջ փորձ չունենալու և երկար տարիներ զինվորական ծառայությունից խուսափելու մեջ:
Զելենսկին պատրաստակամություն է հայտնել ծնկի իջնել յուրաքանչյուր ուկրաինացու առաջ, Պորոշենկոն իր հերթին դրոշը ձեռքին հետևել է Զելենսկու օրինակին:

Зеленский и Порошенко стали на колени во время дебатов
Второй тур выборов президента Украины состоится в воскресенье, 21 апреля. Дополнительный раунд голосования был назначен в связи с тем, что ни один из 39 баллотировавшихся на пост в первом туре не преодолел порог в 50% голосов. Лидером стал Владимир Зеленский, получивший поддержку от 30,24% избирателей. Он почти в два раза опередил Петра Порошенко (15,95%). Об этом сообщает Russia Today.
Инаугурация победителя голосования должна пройти в Раде не позднее 3 июня.
Предвыборные дебаты проходили между двумя партиями на Олимпийском стадионе. Первым начал Владимир Зеленский, который признался, что в своё время он сам, как и многие другие украинцы, голосовал за Петра Порошенко на выборах главы государства. Однако, по его словам, это было ошибкой. свою очередь, действующий глава государства обвинил своего соперника в политической неопытности, а также в том, что Зеленский четыре года назад «прятался от военкомата» (к этой теме Порошенко неоднократно будет возвращаться в ходе дебатов).
На дебатах на "Олимпийском" в Киеве Владимир Зеленский встал на колени в память о погибших. И призвал всех встать на колени "перед матерью, потерявшей сына, перед женой, потерявшей мужа". В этот момент его оппонент Порошенко развернулся к зрителям спиной и, как пишут пользователи в соцсетях, продемонстрировал "вид сзади".