«Խաղն ավարտվեց». հրապարակվել է «ռուսական միջամտության» մասին Մյուլլերի զեկույցը
ԱՄՆ Արդարադատության դեպարտամենտը հրապարակել է դատախազ Ռոբերտ Մյուլլերի 2016 ընտրություններում «ռուսական միջամտության» մասին զեկույցը: Հետաքննության հիմնական բացահայտումներից մեկը Դոնալդ Թրամփի թիմի Ռուսաստանի հետ ունեցած ենթադրյալ համագործակցության փաստերի բացակայությունն է: Միևնույն ժամանակ, Վաշինգթոնը շարունակում է Մոսկվային մեղադրել ԱՄՆ-ում ընտրական գործընթացների վրա ազդելու փորձերի համար: Սպիտակ տանը հրապարակված զեկույցի վերաբերյալ տեսակետները միանշանակ չէին: Թրամփի քաղաքական հակառակորդները պահանջում էին հնարավորինս շուտ Մյուլլերին Կոնգրես հրավիրել:
Ըստ փորձագետների, 2020թ. անցկացվելիք նախագահական ընտրությունների ընթացքում լարված ներքաղաքական իրավիճակը հանգեցնելու է նոր «հետաքննությունների» իրագործմանը նրանց կողմից, ովքեր ձգտում են հասնել Թրամփի իմփիչմենտին:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 18-ին ԱՄՆ գլխավոր դատախազ Ուիլյամ Բարրը հրապարակել էր Ռոբերտ Մյուլլերի 2016թ. նախագահական ընտրություններում «ռուսական միջամտության» զեկույցի միայն մի մասը: Փաստաթուղթը ներկայացվել է Կոնգրեսի երկու պալատների իրավական կոմիտեներին, ինչպես նաև հրապարակվել է ԱՄՆ Արդարադատության դեպարտամենտի կայքում:

«Игра окончена»: опубликован доклад Мюллера о «российском вмешательстве»
Министерство юстиции США с незначительными купюрами обнародовало доклад спецпрокурора Роберта Мюллера о «российском вмешательстве» в выборы 2016 года. Одним из главных выводов расследования стало отсутствие доказательств связей команды Дональда Трампа с РФ. При этом в Вашингтоне продолжают обвинять Москву в якобы имевших место попытках повлиять на избирательные процессы в США. Публикация доклада была с удовлетворением встречена хозяином Белого дома, однако его политические оппоненты считают её недостаточной и призывают в кратчайшие сроки вызвать Мюллера в конгресс. Эксперты полагают, что на фоне приближающейся президентской кампании 2020 года внутренняя политическая борьба в США может привести к новому витку «расследований» и карательным мерам теперь уже со стороны Трампа по отношению к тем, кто пытался добиться его импичмента.
Генеральный прокурор США Уильям Барр в четверг, 18 апреля, обнародовал незначительно отцензурированную версию доклада по итогам расследования спецпрокурора Роберта Мюллера, посвящённого «российскому вмешательству» в выборы 2016 года. Документ был передан на рассмотрение юридическим комитетам обеих палат конгресса, а также опубликован на сайте Минюста США.