Հայկ Ալումյանի պատասխանը ՀՔԾ պետին
Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանի կարծիքով՝ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ազատության մեջ մնալով կարող է խոչընդոտել քրեական գործով ճշմարտության բացահայտմանը:
Այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում, Ռ. Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը, արձագանքելով ՀՔԾ պետի հայտարարությանը, ասաց. «Պարոն Քոչարյանը, մնալով ազատության մեջ, ոչ միայն չի խոչընդոտի քննությանը, այլ նաև չի թաքնվի: Նա օգոստոսի 13-ից մինչև դկտեմբերի 7-ը մնացել է ազատության մեջ ու չի կատարել որևէ գործողություն, որից ենթադրվեր, որ մտադրություն ունի խոչընդոտել կամ թաքնվել: Այդ ամենն ասվում է հանրության մոտ որոշակի տպավորություն ստեղծելու, մոլորության մեջ գցելու համար»:

Айк Алумян Сасуну Хачатряну։ Находясь на свободе, Кочарян не только не воспрепятствует следствию, но и не будет скрываться
Вторник, 09 Апреля, 2019 года, 15:05
Сегодня в беседе с журналистами адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян прокомментировал заявление главы Специальной следственной службы Сасуна Хачатряна о том, что Кочарян, находясь на свободе, может воспрепятствовать предварительному следствию․
«Находясь на свободе, Кочарян не только не воспрепятствует следствию, но и не будет скрываться․ С 13-го августа по 7 декабря он находился на свободе и не предпринял никаких действий, дающих повод предполагать, что он намерен препятствовать или скрыться․ Все это говорится для того, чтобы ввести в заблуждение общественность», - сказал Алумян․