ԱՄՆ-ն կդադարեցնի Գվատեմալայի, Հոնդուրասի և Սալվադորի աջակցությունը
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանձնարարել է կասեցնել Գվատեմալա, Հոնդուրաս և Սալվադոր երկրներին ուղղակիորեն օժանդակության տրամադրումը․ հաղորդում է ABC հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Պետական դեպարտամենտի անանուն ներկայացուցչին:
«Պետքարտուղարի հրամանով (Մայք Պոմպեո), մենք կատարում ենք նախագահի հրահանգները և դադրեցնում «հյուսիսային եռանկյունու» (Գվատեմալա, Հոնդուրաս, Սալվադոր) 2017- 2018 թթ․ ֆինանսական տարիների ծրագիրը»,- հայտարարել է Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը: «Կոնգրեսի հետ մենք համագործակցելու ենք այս գործընթացի շրջանակներում», - ավելացրեց է նա․ փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։

СМИ: США приостановят поддержку Гватемалы, Гондураса и Сальвадора
Президент США Дональд Трамп поручил приостановить оказание прямой поддержки Гватемале, Гондурасу и Сальвадору, сообщает телеканал ABC со ссылкой на неназванного представителя госдепартамента.
"По распоряжению госсекретаря (Майка Помпео), мы выполняем поручение президента и прекращаем программы внешней помощи для "северного треугольника" (Гватемалы, Гондураса, Сальвадора) в рамках 2017 и 2018 финансового года", - заявил телеканалу представитель госдепартамента. "Мы будем взаимодействовать с конгрессом в рамках этого процесса", - добавил он.