Բանգլադեշում խոշոր հրդեհի զոհերի թիվը հասել է 25-ի
Դաքքայի մայրաքաղաք Բանգլադեշի 19-հարկանի շենքում խոշոր հրդեհի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 25-ի, գրում է Dhaka Tribune տեղական թերթը: Ավելի վաղ հաղորդվել էր 16 զոհի մասին: Առնվազն 70 մարդ վիրավորվել է:
Շենքում հայտնաբերվել են 19 մարմիններ, ևս վեցը մահացել են հիվանդանոցներում:
Հիշեցնենք՝ երեկ, ժամը 13: 00-ի սահմաններում, Մոսկվայի ժամանակով ժամը 10: 00-ին հրդեհ է բռնկվել հագուստի և ինտերնետ ծառայության մատակարարների գրասենյակներում: Հրդեհը հնարավոր է դարձել վերահսկողության տակ վերցնել մոտ չորս ժամ հետո: Հրդեհի պատճառներն ուսումնասիրվում են:
Աղետների կառավարման նախարար Էնեմուր Ռահմանը հայտարարել է, որ շենքը հրդեհաշիջման համակարգ չունի, հաղորդում է «bdnews24» առցանց թերթը։

Число жертв пожара в небоскребе в Бангладеш выросло до 25
Число жертв пожара, вспыхнувшего в 19-этажном офисном здании в столице Бангладеш Дакке, выросло до 25, пишет местная газета Dhaka Tribune.
Ранее сообщалось о 16 погибших. Пострадали не менее 70 человек.
Девятнадцать тел обнаружили в самом здании, еще шестеро скончались в больницах.
Высотка, где находятся офисы экспортеров одежды и интернет-провайдеров, загорелась в четверг около 13:00 (10:00 мск). Огонь удалось взять под контроль примерно через четыре часа. Причины возгорания выясняются.
Министр по ликвидации последствий стихийных бедствий Энамур Рахман заявил, что в здании отсутствовала система пожаротушения, сообщает интернет-газета bdnews24.