Իսրայելն ավիահարված է հասցրել Հալեպին․ համացանցում կադրեր են հայտնվել
Համացանցում է հայտնվել նախօրեին Հալեպի ուղղությամբ հասցված ավիահարվածների հետևանքների կադրերը, որը, ըստ Սիրիայի հեռուստատեսության, իրականացվել է Իսրայելի օդուժի կողմից:
Տեսանյութում երևում են այրվող շենքեր, լսելի են ռումբեր պայթյունների ձայներ:
Հալեպի վրա օդային հարվածներն սկսվել են անցած գիշեր․ հաղորդում է РИА Новости-ն։ Ինչպես հայտնել է գործակալության աղբյուրը, հարձակման է ենթարկվել Հալեպի օդանավակայանը, Ջիբրինի հարևանությամբ գտնվող բնակավայրը, ինչպես նաև Շեյխ Նաջարի արդյունաբերական գոտին:
Ռմբակոծության հետևանքով քաղաքը կորցրել է լույսը:
Հաղորդվում է, որ իսրայելական զինվորականները դեռևս չեն հաստատել իրենց մասնակցությունն ավիահարվածներին:

Появилось видео последствий авиаудара по Алеппо
В Сети появились кадры, на которых запечатлены последствия авиаудара по Алеппо, который, как утверждает сирийское телевидение, нанесли ВВС Израиля.
На видео можно увидеть горящие здания, слышны разрывы снарядов.
Авиаудар по Алеппо нанесли накануне вечером. Как рассказал РИА Новости представитель ополчения, атаке подверглись гражданский аэропорт, расположенное рядом поселение Джибрин, а также промышленная зона Шейх-Наджар.
В результате обстрела разрушены здания, в городе пропал свет.
Израильские военные пока не подтвердили свою причастность к авианалету.
Армия обороны Израиля не раз наносила удары по объектам в Сирии. Власти страны объясняют это необходимостью остановить попытки Ирана закрепиться в военном отношении в САР.