Իսրայելը հարվածներ է հասցրել Գազայի հատվածում
Գիշերային և առավոտյան զեկույցներում բանակի մամլո ծառայությունը հայտնել է օդից15 «ահաբեկչական թիրախների», ինչպես նաև մի քանի ռազմական օբյեկտների ուղղությամբ հարձակումների մասին, որոնք իրականացվել են ինքնաթիռներով, ուղղաթիռներով և տանկերով, գրում է РИА Новости-ն:
Իսրայելի հարավում՝ Աշկելոնում, Նեթիվոթում և Օֆակիմում, դպրոցների դասերը չեղյալ են հայտարարվել՝ պարզաբանելով, որ պաղեստինյան զինյալների հետ առճակատման հաջորդ փուլը դեռ չի ավարտվել:
Երկուշաբթի երեկոյան, զինվորականները Գազայի հատվածի մոտ հայտնաբերել են 30 հրթիռներ և նրանց մի մասն առգրավել:

Израиль нанес удары по сектору Газа
В ночных и утренних сводках армейская пресс-служба сообщила о 15 атакованных с воздуха "террористических целях", а также о нескольких объектах боевиков в центральной части анклава, для ударов по которым были задействованы самолеты, вертолеты и танки.
На юге Израиля — в Ашкелоне, Нетивоте и Офакиме — отменили занятия в школах, давая понять, что очередной раунд противостояния с палестинскими боевиками еще не окончен.
За вечер понедельника военные засекли пуски около 30 ракет из сектора Газа и перехватили часть из них.