Վահան Շիրխանյանին կանչել են ՀՔԾ
ՀՀ Պաշտպանության նախկին փոխնախարար Վահան Շիրխանյանին երեկ կանչել են ՀՔԾ, ոչ թե հարցաքննության, այլ՝ հարցեր ուղղելու:
Հիշեցնենք՝ Ռոբերտ Քոչարյանին ուղղված բաց նամակում Վահան Շիրխանյանը, մասնավորապես, գրել էր. «1998թ. 30-ը մարտի, նախագահական ընտրությունների 2-րդ փուլ։ Բացառապես Վազգեն Սարգսյանի խոսքին տրված 27 տոկոս քվեն դարձրիր քեզ համար 59 տոկոս և քեզ հռչակեցիր ՀՀ նախագահ։ Իսկ 73 տոկոս ստացած Կարեն Դեմիրճյանին «մեծահոգաբար» տվեցիր 41 տոկոս՝ խոստանալով նաև վարչապետի պաշտոնը՝ Վազգենի պահանջով։ Եվ, իհարկե, խաբեցիր, ինչպես միշտ»:

Ваан Ширханян был вызван в Специальную следственную службу
Бывший заместитель министра обороны Армении Ваан Ширханян был вызван в Специальную следственную службу. Отмечается, однако, что Ширханян был вызван не на допрос, а затем, чтобы ответить на некоторые вопросы.
Напомним, что в открытом письме, адресованном Роберту Кочаряну, Ваан Ширханян, в частности, пишет: «30 марта 1998г, второй тур президентских выборов. 27 процентов голосов, поданных исключительно слову Вазгена, ты превратил для себя в 59% и провозгласил себя президентом Армении. А получившему 73% Карену Демирчяну «великодушно» отдал 41%, пообещав также пост премьер-министра – по требованию Вазгена. И, конечно, обманул, как всегда».